Kronika Policyjna

Uchroniony przed wychłodzeniem

Uchroniony przed wychłodzeniem

Mieszkańcy powiatu stalowowolskiego reagują na apele Policji i nie przechodzą obojętnie obok osób, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu niskich temperatur. Dzięki przekazanej przez mieszkańca naszego powiatu informacji, w miniony weekend policjanci pomogli 54-letniemu mężczyźnie.

Stalowowolscy policjanci prowadzą wzmożone działania w celu ochrony osób, których życie i zdrowie może być zagrożone na skutek wychłodzenia organizmu. Dotyczy to zarówno osób bezdomnych, jak również osób starszych, czy osób będących pod wpływem alkoholu, przebywających na zewnątrz. Policjanci podczas codziennych patroli sprawdzają miejsca, gdzie przebywają lub mogą szukać schronienia osoby bezdomne. Wspólne patrole prowadzone są również z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Policjanci kierują liczne komunikaty do mieszkańców, aby nie przechodzili obojętnie obok osób, które w tym okresie mogą potrzebować pomocy.

W sobotę policjanci otrzymali sygnał o mężczyźnie, który na ul. Rozwadowskiej miał leżeć na przystanku autobusowym. Funkcjonariusze znaleźli leżącego na chodniku 54-letniego mieszkańca gminy Zaklików. Okazało się, że mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne i w trosce o jego życie, 54-latek został przewieziony do stalowowolskiej komendy i osadzony opiekuńczo w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Już niejednokrotnie, dzięki sygnałom mieszkańców, pomoc dla potrzebujących przyszła na czas. Dlatego ponawiamy apel. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy telefon pod numer alarmowy 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. Informację o osobach bezdomnych, potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu należy wybrać kategorię zgłoszenia o nazwie „Bezdomność”. Trzeba jednak pamiętać, że strona KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji – w tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego.

 

 

 

Źródło KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policja poszukuje wszystkich świadków tragicznego wypadku w Jamnicy

stw24.pl3 sierpnia 2021

Piknik rodzinny pod hasłem “Bezpieczne wakacje”

stw24.pl2 sierpnia 2021

Dzięki uczciwemu znalazcy, młody mieszkaniec odzyskał swoją zgubę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Tydzień na rzecz bezpieczeństwa w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021

Jacek Jaworek poszukiwany listem gończym

stw24.pl17 lipca 2021

Bezpieczne wakacje z profilaktykami ze stalowowolskiej Policji

stw24.pl9 lipca 2021

Tymczasowy areszt dla sprawcy tragicznego wypadku

stw24.pl8 lipca 2021

300 kierowców o poranku dmuchało w alkomat

stw24.pl6 lipca 2021
policja

“Bezpieczny przejazd” ze stalowowolską policją

stw24.pl5 lipca 2021