W Stalowej Woli

Uczczą pamieć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Uczczą pamieć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Mszą świętą o 10 30 i złożeniem kwiatów przez krzyżu znajdującym się przed Bazyliką Mniejszą w Stalowej Woli 10 kwietnia br. mieszkańcy upamiętnią ofiary katastrofy pod Smoleńskiem oraz zamordowanych polskich oficerów w Katyniu. Zapraszamy by wspólnie pomodlić się za tych, którzy zginęli w smoleńskiej tragedii, ale też za tysiące zastrzelonych w tył głowy w katyńskich lasach polskich oficerów.

10 kwietnia mija VI już rocznica tragicznego wydarzenia w którym życie straciła polska elita na czele z prezydentem Rzeczypospolitej Polski prof. Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią oraz ostatnim prezydentem na uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim. Katastrofa lotnicza pod Smolenskiem wstrząsnęła całym światem i była ogromnym ciosem dla naszego kraju. Polska straciła oddanych ludzi, którzy lecieli do Katynia aby w 70 rocznicę zbrodni katyńskiej oddać hołd zamordowanym tam przez sowieckie NKWD oficerom.

Tradycyjnie w Stalowej Woli odprawiona zostanie msza święta w intencji ofiar oraz zamordowanych w Katyniu. Po mszy złożone zostaną pod Krzyżem wiązanki kwiatów. Pomodlimy się również pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II. Mieszkańcy Stalowej Woli i regionu będą również obecni na ogólnopolskich uroczystościach w Warszawie. Dwa autokary wyjadą w południe aby wziąć udział w wieczornych uroczystościach.

Na mszę zapraszają: Janina Sagatowska senator RP, Rafał Weber poseł na Sejm RP, Lucjusza Nadbereżny prezydent Stalowej Woli i Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

Informacja Prasowa

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021