W Stalowej Woli

Uczczą pamieć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Uczczą pamieć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Mszą świętą o 10 30 i złożeniem kwiatów przez krzyżu znajdującym się przed Bazyliką Mniejszą w Stalowej Woli 10 kwietnia br. mieszkańcy upamiętnią ofiary katastrofy pod Smoleńskiem oraz zamordowanych polskich oficerów w Katyniu. Zapraszamy by wspólnie pomodlić się za tych, którzy zginęli w smoleńskiej tragedii, ale też za tysiące zastrzelonych w tył głowy w katyńskich lasach polskich oficerów.

10 kwietnia mija VI już rocznica tragicznego wydarzenia w którym życie straciła polska elita na czele z prezydentem Rzeczypospolitej Polski prof. Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią oraz ostatnim prezydentem na uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim. Katastrofa lotnicza pod Smolenskiem wstrząsnęła całym światem i była ogromnym ciosem dla naszego kraju. Polska straciła oddanych ludzi, którzy lecieli do Katynia aby w 70 rocznicę zbrodni katyńskiej oddać hołd zamordowanym tam przez sowieckie NKWD oficerom.

Tradycyjnie w Stalowej Woli odprawiona zostanie msza święta w intencji ofiar oraz zamordowanych w Katyniu. Po mszy złożone zostaną pod Krzyżem wiązanki kwiatów. Pomodlimy się również pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II. Mieszkańcy Stalowej Woli i regionu będą również obecni na ogólnopolskich uroczystościach w Warszawie. Dwa autokary wyjadą w południe aby wziąć udział w wieczornych uroczystościach.

Na mszę zapraszają: Janina Sagatowska senator RP, Rafał Weber poseł na Sejm RP, Lucjusza Nadbereżny prezydent Stalowej Woli i Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

Informacja Prasowa

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021

Od 27 marca zmiany w obostrzeniach – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie…

stw24.pl25 marca 2021

Najwyżsi rangą Dowódcy Polskiej Armii z wizytą w HSW

stw24.pl24 marca 2021

Testy na koronawirusa w szpitalu w nowym punkcie

stw24.pl24 marca 2021