W Stalowej Woli

Uczniowie będa mieć nowoczesne sale gimnastyczne

Uczniowie będa mieć nowoczesne sale gimnastyczne

W dwóch szkołach w Stalowej Woli będą modernizowane i rozbudowywane sale gimnastyczne. Wartość tego zadania opiewa na kwotę 3 mln zł. Samorząd otrzymał na to zadanie dofinansowanie w wysokości 1 mln zł z ministerstwa sportu i turystyki. Dziś odbyło się uroczyste podpisanie umowy z ministerstwem, na którym był obecny  Jarosław Stawiarski, wiceminister sportu i turystyki.     

Chodzi o halę sportową przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Wojska Polskiego oraz o salę gimnastyczną w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Energetyków.
Hala sportowa powiększy się o 3/4 swojej dotychczasowej powierzchni. Powstanie m.in siłownia, dwie duże szatnie, łazienki, pomieszczenia dla nauczycieli. Koszt tej rozbudowy to 2,6 mln zł. Natomiast w szkole przy ul. Energetyków będzie remont sali gimnastycznej, która od lat wymaga odnowienia. Koszt tych prac to 320 tys. zł.

W tym roku roku rozpocznie się realizacja tego projektu.  Miasto w najbliższych dniach będzie ogłaszać przetarg, tak by prace mogły się rozpocząć się jesienią, a finał jest planowany za rok.

samorzadowe2

Jak zaznaczał prezydent Lucjusz Nadbereżny, jeśli chodzi o ZSO nr 2, to temat projektu rozbudowy tej hali był planowany od kilku dobrych lat. –  Dopiero dzisiaj możemy powiedzieć, że skutecznie pozyskujemy środki, że realizujemy oczekiwane przez mieszkańców, a przede wszystkim przez naszą młodzież  inwestycję. To jest dowód na skuteczność samorządu w pozyskiwaniu środków, realizacji inwestycji – mówił prezydent.

Podkreślał, że stalowa Wola od początku tej kadencji samorządu z ministerstwa sportu otrzymała ponad 3 mln zł dofinansowania na modernizację infrastruktury sportowej przy szkołach, a łącznie z budową Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej to jest 18 mln zł. – Nasz miasto nigdy do tej pory nie korzystała z tak olbrzymiego wsparcia rządowego z ministerstwa sportu. Za tę przychylność, za to wsparcie dla Stalowej Woli  chciałbym bardzo serdecznie podziękować i zapewnić, że te wszystkie obiekty służą rozwojowi sportowemu naszych najmłodszych mieszkańców – dziękował włodarz.

Wiceminister Jarosław Stawiarski zauważał, że samorząd Stalowej Woli przygotowuje bardzo profesjonalne projekty.
– My dotujemy te inwestycje, które są dobrze przygotowane  i dobrze rokują na przyszłość. Władze Stalowej Woli w osobie pana prezydenta Lucjusza Nadbereżnego, są takim jednym z najlepszych samorządów w Polsce. Ten projekt, który pan prezydent realizuje jest to projekt w ramach programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej. Do ministerstwa wpłynęło 516 wniosków, z czego 185 będzie realizowanych, w tym ten ze Stalowej Woli – mówił minister zaznaczając, że po raz kolejny z przyjemnością przejeżdża do Stalowej Woli. Wyjaśniał, że jest to pilotażowy projekt, który ma zastąpić projekt rozwoju regionalnej bazy infrastruktury sportowej, w którym o podziale środków decydowali marszałkowie województw.

Swojego zadowolenia z rozbudowy bazy sportowej nie ukrywał Marek Czopor, dyrektor ZSO nr 2. Zaznaczał, że z tej nowej sali będzie korzystać 1500 uczniów uczniów.  Zapewniał, że zmodernizowana hala będzie tętnić życiem.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Narodowe Czytanie po raz 10

stw24.pl8 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Norwegowie z wizytą w Stalowej Woli

stw24.pl7 września 2021