W Stalowej Woli

Uczniowie „Budowlanki” mają nową salę gimnastyczną

Uczniowie „Budowlanki” mają nową salę gimnastyczną

Odnowiona, ocieplona z nowym  wyposażeniem, teraz w takiej sali ćwiczą uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli. Dziś po remoncie sala została oficjalnie otwarta.

Inwestycja ta obejmowała przebudowę i remont sali gimnastycznej wraz zapleczem oraz siłowni i sali do zajęć karate. W ramach tego zadania powstały nowe szatnie, łazienki, prysznice, a także toaleta dla osób niepełnosprawnych. Wykonany został remont dachu, sala została ocieplona, wymieniony został parkiet, a także pomalowano ściany wewnątrz, została zrobiona także nowa instalacja centralnego ogrzewania, kanalizacja sanitarna i nowe oświetlenie sali.  Ponadto zostało zakupione nowe wyposażenie  sportowe takie jak m.in. drabinki gimnastyczne, bramki, tablice do koszykówki. Prace te trwały niemalże cały ubiegły rok szkolny.
Całkowity koszt tej inwestycji to nieco ponad 1 mln zł. Zadanie to zostało w 50 proc. dofinansowane ze środków ministerstwa sportu i turystyki, a drugą część z własnego budżetu dołożył powiat stalowowolski.
Tomasz Sekulski, p.o. dyrektora szkoły dziękował ministrowi, a także władzom powiatu, za wsparcie finansowe, a także za podjęcie decyzji o tej długo wyczekiwanej inwestycji.
Gościem tego wydarzenia był Jarosław Stawiarski, sekretarz stanu w ministerstwie sportu i turystyki, który zwracał uwagę na to, że tak władze parlamentarne jak i samorządowe dbają o ziemię stalowowolską, zapewniał, że ministerstwo jest gotowe na to, by wspierać projekty ze Stalowej Woli.
Poseł Rafał Weber zauważał, że przez szereg lat duża część inwestycji sportowych była dotowana przez ministerstwo w zachodniej części Polski, a od dwóch lat ta tendencja się zmieniła i pieniądze trafiają m.in. na Podkarpacie.
Starosta Janusz Zarzeczny zaznaczał, że zawsze cieszy fakt, jeśli infrastruktura sportowa, czy jakakolwiek inna w obiektach powiatu się wzbogaca. Dziękował ministrowi Jarosławowi  Stawiarskiemu, a także posłowie Rafałowi Weberowi za wsparcie tego projektu.

Trzeba jeszcze zaznaczyć, że gośćmi tego wydarzenia, oprócz m.in. przedstawicieli władz parlamentarnych, samorządowych, dyrektorów szkół byli także sportowcy – lekkoatleci: Danuta Urbanik- Cieślak, Stanisław Lebioda – uczeń ZSP nr 2, a także absolwent tej szkoły Bartłomiej Stój.

Joanna Piechuta

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021