W Stalowej Woli

Udało się zebrać 300 tys. zł na lek ratujący życie

Udało się zebrać 300 tys. zł na lek ratujący życie

Dokładnie 303 tys. zł, ta kwota zostanie przekazana na zakup leku dla Łukasza Sobiło z Zarzecza koło Niska, który choruje na  ziarnicę złośliwą. W pomoc mężczyźnie włączyło się stowarzyszenie „Dobro Powraca” ze Stalowej Woli. Dzięki wielu ofiarodawcom udało się zgromadzić tę sumę.

W przypadku tego 34-letniego mężczyzny, choroba ta jest chemio oporna, przyjął już kilka dawek, jednak to leczenie nie przyniosło pożądanego skutku. Dlatego konieczny jest bardzo kosztowny lek,  i nie chodzi tu tylko o jedną dawkę, ale 10, które muszą być cyklicznie podawane. Dlatego tak ważne było zebranie całej kwoty potrzebnej do jego zakupu. Dzięki zaangażowaniu „Dobra Powraca” i ofiarności wielu osób udało się zebrać pieniądze.

– Mamy zapewnienie firmy, od której będzie kupowany ten lek, że ta kwota nam wystarczy,  a jeśli nie, to dwie dawki dołożą. Pierwszą transzę pieniędzy już przelaliśmy na na konto szpitala  w Brzozowie, gdzie będzie podawany ten lek. Zbiórka już się zakończyła teraz wszystko w rekach, lekarzy, leku i Boga, żeby lek zadziałał, bo to  jest ostatnia szansa dla Łukasza. To musi zadziałać – mówi Konrad Mężyński, prezes stowarzyszenia.  Dodaje, że zebrane pieniądze, to efekt pracy stowarzyszenia, wolontariuszy, ale też samego chorego. – Zaangażowałem też Łukasza, bo wiem, że to jest terapia, która mu pomogła . Na chwilę zapomniał o tym, że jest chory, a skupił się na tym, że musi uzbierać pieniądze.
Zbiórka dla Łukasza trwała od października ubiegłego roku, początkowo w planach było, by pierwszą dawkę leku otrzymał przed Bożym Narodzeniem, ale lekarze zdecydowali, że podadzą jeszcze radioterapię i dopiero po niej miał otrzymać lek. Jednak to się nie udało, gdyż wystąpiły komplikacje zdrowotne. Teraz chory jest przygotowany na przyjęcie leku, co ma nastąpić najprawdopodobniej w ciągu najbliższych dni.

– Nasz mały cel został osiągnięty, dużym celem jest to, żeby Łukasz wyzdrowiał. Ciszę się, że udało nam się zyskać zaufanie publiczne, że ludzi wpłacali pieniądze. Bardzo gorąco dziękuję wszystkim darczyńcom i wolontariuszom za ogrom pracy, którą włożyli w tą zbiórkę. Niewątpliwie największą pracę wykonał sam Łukasz, jako „Wolontariusz numer 1”  – zaznacza Mężyński.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021