W powiecie

Udział szkoły w Zaklikowie w Festiwalu Kultury Polskiej w Luton

Udział szkoły w Zaklikowie w Festiwalu Kultury Polskiej w Luton

Przedstawiciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie jako głównego organizatora Międzywojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej otrzymali zaproszenie, do zaprezentowania swojego dorobku artystycznego podczas Festiwalu Polskiej Kultury w Luton w dniu 11.09.2016 r. Zaproszenie zostało wystosowane przez przewodniczącego Polish Community Group w Luton – Sebastiana Dolińskiego.

1

Reprezentanci Polski mieli wystąpić z piosenkami w języku angielskim oraz polskim. Warto zaznaczyć, że wśród uczestników festiwalu znalazły się osoby, które brały także udział w wakacyjnych warsztatach językowych i wokalnych organizowanych przez ZSO Zaklików w sierpniu 2016 roku, co pozwoliło na świetne zaprezentowanie się podczas festiwalu w Wielkiej Brytanii. Powiat stalowowolski reprezentowały 16-letnia Julia Pawłowska ze Stalowej Woli oraz 13-letnia Gabriela Zarzeczna z Zaklikowa.

Julia Pawłowska jest uczennicą I klasy Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Stalowej Woli. Odnosi liczne sukcesy na polu artystycznym: jako sześciolatka zajęła II miejsce w miejskim konkursie Rozśpiewane przedszkolaki, brała udział w wielu przedsięwzięciach muzycznych, miedzy innymi w spektaklu teatralno-muzycznym “W oparach absurdu”  teatru OKNA w Stalowej Woli w reżyserii Marka Wojnarowskiego. W Międzywojewódzkim Festiwalu Piosenki Angielskiej w Zaklikowie zajęła I miejsce  – w 2015 roku (V edycja festiwalu) oraz dwukrotnie miejsce II. w 2014 i 2016 r. W bieżącym roku otrzymała wyróżnienie w X Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szkolnych “O gęsie pióro”.
Gabriela Zarzeczna to uczennica I klasy Publicznego Gimnazjum w Zaklikowie.

2

W wieku 5 lat została wyróżniona w konkursie wojewódzkim ,,Rozśpiewane Mikołąjki”.

W 2014 r. brała udział w powiatowym Konkursie Na Piosenkę Ekologiczną, w której również zdobyła wyróżnienie. Brała udział w dwóch edycjach (V i VI) Międzywojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej w Zaklikowie. Zapał i zaangażowanie sceniczne Gabrieli zostało docenione w szerszym gronie, miała zaszczyt pokazania swoich umiejętności wokalnych podczas imprezy plenerowej Szkoła – Miastu z okazji 100 – lecia istnienia szkoły oraz podczas Dni Zaklikowa w lipcu 2016.

3

Koordynator Międzywojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej jest bardzo zadowolona z podjętej współpracy z rodakami z Luton, jest przekonana iż udział w Festiwalu Kultury Polskiej na obczyźnie, przyczyni się do motywacji rozśpiewanej młodzieży w naszym powiecie i podniesie rangę festiwalu organizowanego przez zaklikowską szkołę. Należy wspomnieć tutaj, iż od kilku lat jury oceniające uczestników Festiwalu Piosenki Angielskiej pracuje z dużym zaangażowaniem w składzie: Maciej Tomaszewski pianista – pedagog Wydziału Wokalno – Estradowego Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, muzyk Teatru Roma i Buffo w Warszawie, Maciej Stryjecki – przewodniczący jury, absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Zaklikowie, producent i wydawca płyt redaktor naczelny miesięcznika Hi-Fi i Muzyka, członek Akademii Fonograficznej ZPAV (przyznającej Fryderyki) – obaj panowie w jury od 2012r., Lila Wojciak – reprezentująca Wydział Kultury i Sportu ze Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli – w jury od 2015r., Julia Antonina Burzyńska – Kaczyńska – absolwentka zaklikowskiego Liceum Ogólnokształcącego, z wykształcenia filolog angielski, redaktor portalu internetowego Mieszkanicznik Od Podszewki na stałe mieszkająca w Londynie, która dołączyła do jury w czasie ostatniej edycji.
Zapraszamy na Festiwal – kolejna edycja już za kilka miesięcy.

4

Informacja prasowa

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Wyrok prawomocny- proboszcz skazany za pedofilie

stw24.pl28 września 2021

Dodatkowy punkt spisowy w Jastkowicach

stw24.pl28 września 2021
stalowa wola

Zakaz odwiedzin w szpitalu

stw24.pl27 września 2021

Informowali o prawach pracowników sezonowych

stw24.pl27 września 2021

Powstał portal o Kresach

stw24.pl23 września 2021

Żurawinobranie 2021 w Gminie Pysznica

stw24.pl23 września 2021

Kolejny Piknik Rodzinny w Gminie Pysznica

stw24.pl22 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021