Kronika Policyjna

Ukradł elektronarzędzia za 6 tys. zł

Ukradł elektronarzędzia za 6 tys. zł

Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu stalowowolskiego, który włamywał się do pomieszczeń gospodarczych i kradł z nich elektronarzędzia. Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

5 października br. stalowowolscy policjanci przyjęli zgłoszenie od mieszkańca powiatu tarnobrzeskiego o włamaniu do pomieszczenia gospodarczego i kradzieży wiertarki o wartości 300 złotych. Do zdarzenia doszło w Rzeczycy Okrągłej w gminie Radomyśl nad Sanem.

Wykonane przez policjantów bezpośrednio po zgłoszeniu czynności oraz przeprowadzone rozmowy i zdobyte informacje pozwoliły na ustalenie, że związek z włamaniem może mieć 28-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Policjanci zaczęli szukać mężczyzny i po kilku godzinach zatrzymali go. 28-latek trafił do policyjnego aresztu.

Dalsze czynności wykonane w tej sprawie pozwoliły na uzyskanie dowodów, na podstawie których 28-letni mężczyzna usłyszał cztery zarzuty włamań i kradzieży, których dopuścił się pomiędzy 25 września a 4 października br. na terenie gminy Radomyśl nad Sanem. Jak ustalili policjanci, 28-latek włamywał się do pomieszczeń gospodarczych wyłamując drzwi lub zrywając kłódki i kradł z nich elektronarzędzia w postaci wiertarek, szlifierek, a także kos spalinowych i pił. Policjanci udowodnili także mężczyźnie kradzież silnika elektrycznego o mocy 5,5 kw. Łączna wartość skradzionych przedmiotów to blisko 6 tysięcy złotych. Część skradzionych przedmiotów odzyskano.

28-latek był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz za swoje czyny będzie odpowiadał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Zarzuty usłyszało również dwóch mężczyzn, którzy będą odpowiadać za paserstwo. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

źródło: KPP Stalowa Wola              

silnik                                                                                                                                                                       

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców

stw24.pl13 września 2021

Szynobus potrącił leżącego przy torach mężczyznę

stw24.pl13 września 2021

Bezpieczna droga do szkoły ze stalowowolską policją

stw24.pl10 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Zatrzymani na doglądaniu uprawy konopi

stw24.pl27 sierpnia 2021

W miniony weekend policja zatrzymała trzech pijanych kierowców

stw24.pl24 sierpnia 2021

Śmiertelny wypadek w powiecie stalowowolskim

stw24.pl20 sierpnia 2021