Kronika Policyjna

Ukradła 7 tysięcy euro

Ukradła 7 tysięcy euro

Stalowowolscy policjanci zatrzymali 42-letnią mieszkankę Częstochowy, która ukradła 7 tysięcy euro. Decyzją sądu kobieta została tymczasowo aresztowana na okres miesiąca. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

O kradzieży pieniędzy policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę powiatu stalowowolskiego w miniony wtorek tuż po południu. Z relacji poszkodowanej funkcjonariusze ustalili, że około godz. 10. do jej domu przyszły dwie kobiety i wykorzystując jej nieuwagę skradły 7 tysięcy euro. Przez około dwie godziny kobieta szukała złodziejek na własną rękę, a gdy to nie przyniosło skutku powiadomiła Policję.
Stalowowolscy policjanci ustalili rysopisy kobiet, dowiedzieli się również, że odjechały samochodem. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania. W trakcie tych działań około godz. 13.30 w Woli Rzeczyckiej w gminie Radomyśl nad Sanem policjanci wydziału kryminalnego zauważyli podejrzany samochód, który zatrzymali do kontroli. Jadąca nim kobieta odpowiadała rysopisowi podanemu przez pokrzywdzoną. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 42-letnia mieszkanka Częstochowy. Kobieta twierdziła, że nie ma nic wspólnego z kradzieżą.
Policjanci nie dali wiary jej wyjaśnieniom i zatrzymali 42-latkę. Przeprowadzone w tej sprawie czynności procesowe potwierdziły, że zatrzymana brała udział w przestępstwie. Mieszkanka Częstochowy usłyszała zarzut kradzieży. Kobieta przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia.
W piątek stalowowolski sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres miesiąca. Sąd zdecydował również, że tymczasowe aresztowanie może być uchylone po wpłaceniu poręczenia majątkowego. Zatrzymana 42-latka wpłaciła 5 tysięcy złotych poręczenia i została zwolniona z aresztu. Ponadto policjanci zabezpieczyli od kobiety 35 tysięcy złotych na poczet przyszłych zobowiązań.
Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem stalowowolskiej prokuratury.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021