W Stalowej Woli

Ulica Lipowa – reprezentacyjną drogą do parku w Charzewicach

Ulica Lipowa – reprezentacyjną drogą do parku w Charzewicach

O remont ul. Lipowej na os. Charzewice w Stalowej Woli mieszkańcy upominają się od lat. Po opadach deszczu stoją tam ogromne kałuże, a nawierzchnia jest tak połatana, że z pierwotnego asfaltu niewiele zostało, również stan chodników pozostawia wiele do życzenia. Są już zrobione pierwsze kroki w kierunku modernizacji tej drogi.
Miasto właśnie ogłosiło przetarg na opracowanie wielobranżowego projektu budowlanego i projektu wykonawczego przebudowy ul. Lipowej. Dokumentacja ta ma być gotowa do końca sierpnia. W budżecie zostało zabezpieczone 65 tys. zł na ten cel.
Modernizacja będzie podzielona na dwie części od skrzyżowania ul. Lipowej z ul. Sandomierską do skrzyżowania z ul. Wspólną, a drugi odcinek od ul. Wspólnej do wjazdu do parku. Ten drugi odcinek będzie miał inną nawierzchnię i reprezentacyjny charakter – została już wykonana wstępna wizualizacja (na zdjęciu). Zaś odcinek od ul. Sandomierskiej będzie musiał mieć nawierzchnię asfaltową, to dlatego, że odbywa się tam ruch aut ciężarowych i autobusów.
Ul. Lipowa ma długość 740 metrów, znajduje się przy niej kilkadziesiąt domów  jednorodzinnych, po jednej i po drugiej stronie. Przy niektórych posesjach mieszkańcy sami zrobili sobie podjazdy z kostki, by mieć wygodny wjazd. Jednak największym problem tej drogi jest brak kanalizacji deszczowej.

A 4 K 1
Stąd wielokrotne prośby mieszkańców o remont, a także radnego Łukasza Durka, który w swoim programie, interpelacjach, interwencjach wnioskował u prezydenta o tą inwestycję, jako jedną z najważniejszych na os. Charzewice.
Jak zapowiadał prezydent Lucjusz Nadbereżny, miasto poważnie myśli o parku w Charzewicach, o tym jak powinien wyglądać. Dlatego dojazd do takiej perełki jaką są bez wątpienia Charzewice powinien być reprezentacyjny. Ale też chodzi o zapewnienie mieszkańcom odpowiednich warunków dojechania do posesji, a także o bezpieczeństwo.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Rozwadowski Targ Staroci już w tę niedzielę

stw24.pl18 czerwca 2021

Uwaga! Ul. Popiełuszki trwają utrudnienia w ruchu dla wszystkich kierowców

stw24.pl17 czerwca 2021

Zarząd z absolutorium i dużymi planami inwestycyjnymi

stw24.pl17 czerwca 2021

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin chorych w szpitalu

stw24.pl17 czerwca 2021

Premiera filmu “Stalowa Wola miastem z piasku i serc”

stw24.pl17 czerwca 2021

Oficjalne otwarcie Rozwadowskiego „Sokoła”

stw24.pl16 czerwca 2021

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Rozwadowską

stw24.pl15 czerwca 2021

32 Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków Pabianice – Stalowa Wola

stw24.pl15 czerwca 2021

Powalczą o mistrzostwo Polski w Stalowej Woli

stw24.pl15 czerwca 2021