W Stalowej Woli

Ulica nie przystaje do tej nazwy

Ulica nie przystaje do tej nazwy

Fatalny stan nawierzchni, brak oświetlenia, a po opadach deszczu bajoro. Tak wygląda ul. ks. Anny Lubomirskiej na os. Charzewice w Stalowej Woli. Z pisemnym apelem o remont tej drogi wystąpili jej mieszkańcy.

W ich imieniu podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wystąpił radny Łukasz Durek. Podkreślał, że największym problemem w opinii mieszkańców jest zły stan nawierzchni oraz brak oświetlenia. Opady atmosferyczne oraz wieloletnia eksploatacja doprowadziły do powstania rozległych i głębokich ubytków na powierzchni, które znacząco utrudniają  codzienne poruszanie się jej użytkownikom. Chcą, by powstałe zniszczenia wypełnić mieszanką kruszywa, co w dużym stopniu poprawiłoby zarówno estetykę, jak i funkcjonalność nawierzchni. Dodatkowo, mieszkańcy zwracają uwagę na całkowity brak oświetlenia, co z głębokimi ubytkami w drodze, stanowi czynnik sprzyjający powstawaniu niebezpiecznych zdarzeń zarówno z udziałem kierowców, jak i pieszych, w szczególności dzieci.

Czy mieszkańcy mogą liczyć na kompleksowy remont tej drogi? O to zapytaliśmy Sylwestra Piechotę, naczelnika Wydział Inwestycji, Transportu i Promocji Gospodarczej w Urzędzie Miasta. Jak wyjaśnia, obecnie w budżecie miasta nie ma zarezerwowanych pieniędzy na kompleksową modernizację tej ulicy. Dodaje, że nie zostały tam jeszcze położne wszystkie media, dlatego też docelowe jej robienie byłoby dużą niegospodarnością.
– Co prawda jest tam kanalizacja sanitarna, jednakże nie wszyscy mieszkańcy są do niej przyłączeni. Myślę, że jeśli wykażą się inicjatywą, zadeklarują przyłączenie wszystkich mediów do nieruchomości, to będzie to dobry argument w rozmowie z prezydentem, żeby znalazły się środki na ten cel – dodaje naczelnik Piechota.  A docelowo konieczne jest zrobienie nawierzchni, oświetlenia, chodników, a to jest wydatek kilkuset tysięcy złotych.
Naczelnik wyjaśnia, że obecnie ulica ta będzie doprowadzana jedynie do stanu użyteczności w ramach bieżących, doraźnych remontów. Droga ma nawierzchnię tłuczniową z kruszywa, która ma zostać wyrównana.

Joanna Piechuta

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oddział Neonatologiczny w Stalowej Woli ma nowego szefa

stw24.pl20 kwietnia 2021

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021