kultura i rozrywka

Upcykling’owa czytelnia przy fontannie

Upcykling’owa czytelnia przy fontannie

Meble z europalet, książki w skrzynkach na jabłka, siedziska z banerów – to pomysł Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli na Letnią Czytelnię dla mieszkańców. Od kilku tygodni trwają prace nad pozyskiwaniem i przerabianiem zużytych przedmiotów na nowe, zgodnie z ideą upcykling’u. W przeciwieństwie do recyklingu, w którym chodzi jedynie o przetwarzanie odpadów, tutaj nadajemy starym przedmiotom nową, lepszą jakość.

mdkczyt3

Otwarcie czytelni będzie miało miejsce w najbliższy poniedziałek 13 lipca o godz. 11.00. Zaczniemy od spotkania z Joanną Preisner i Jakubem Boguszem – autorami książki „Dzieciaki z Krainy Niesnu”. Baśń opowiada o tajemniczej Krainie Niesnu, do której wejście znajduje się
w poduszkach dzieci mających problemy z zasypianiem. A zwiedzamy tę niezwykłą Krainę wspólnie z sympatyczną Amelką, która właśnie przeprowadziła się do małej miejscowości Kwiatowo i martwi się, czy da sobie radę w nowej szkole i czy znajdzie nowych przyjaciół.
W czasie spotkania autorzy poprowadzą ciekawe animacje i zabawy językowe z dziećmi. Można będzie również nabyć książkę w promocyjnej cenie.

mdkczyt2

Poniedziałkowe spotkanie to świetne wprowadzenie do działań Letniej Czytelni, w której przez okres wakacji będziemy pracować nad stworzeniem oryginalnego scenariusza, po czym przedstawimy go w formie teatrzyku kukiełkowego. Wymyślimy postaci, fabułę, uszyjemy kukiełki, stworzymy scenę i rekwizyty do teatrzyku. Czeka nas fascynująca przygoda, a wszystkie dzieci, które chciałyby w niej wziąć udział zapraszamy już w najbliższy poniedziałek na plac przy fontannie obok MDK. mdk2mdk3

mdk1

Preisner i Bogusz

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Stalowa Wola uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych

stw24.pl20 lipca 2021

Świetlica w Korabinie zyskuje nowy wygląd

stw24.pl17 lipca 2021

Ekologicznie i kreatywnie – pierwszy turnus wakacji w MBP za nami

stw24.pl17 lipca 2021

Szybowcowe Mistrzostwa Polski 9 lipca w Turbi

stw24.pl8 lipca 2021

Festiwal Muzyczny na cześć kardynała Stefana Wyszyńskiego zainaugurowany

stw24.pl8 lipca 2021

Obchody rocznicy erygowania Parafii w Zdziechowicach

stw24.pl7 lipca 2021

Uwaga! Zamknięte przejścia graniczne ze Słowacją

stw24.pl6 lipca 2021

XXXI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów

stw24.pl6 lipca 2021

Wystawa „SANSARA Nepal” w Galerii Karpińskiego

stw24.pl5 lipca 2021