Kronika Policyjna

Uratowali mężczyzn przed wychłodzeniem

Uratowali mężczyzn przed wychłodzeniem

W sobotę stalowowolscy policjanci uchronili przed wychłodzeniem dwóch mężczyzn. Obaj byli kompletnie pijani. Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie. Zadzwońmy na policję. Podjęta interwencja i udzielona pomoc może uratować czyjeś życie.

W sobotę przed godz. 14, stalowowolscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie leżącym na ulicy 1-go Sierpnia. Okazało się, że był to 38-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego. Mężczyzna był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie 3,46 promila alkoholu. Został umieszczony do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.

Druga interwencja dotyczyła bezdomnego. Kwadrans po godz. 20, policjanci otrzymali zgłoszenie o siedzącym na schodach na ulicy Popiełuszki człowieku. Policjanci znaleźli mężczyznę. Okazało się, że był to 52-letni bezdomny, który był kompletnie pijany, nie mógł utrzymać równowagi, miał problemy  z mówieniem, był zmarznięty. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 52-latka. Badanie wykazało 3,15 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze jak co roku sprawdzają opuszczone budynki, ogródki działkowe, parki i skwery. Jednak nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Policja apeluje o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezdomnych, starszych, mieszkających samotnie, w trudnej sytuacji materialnej, których życie i zdrowie może być zagrożone podczas tych pierwszych dni z niską temperaturą.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc być może uratuje jej życie.

Źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców

stw24.pl13 września 2021

Szynobus potrącił leżącego przy torach mężczyznę

stw24.pl13 września 2021

Bezpieczna droga do szkoły ze stalowowolską policją

stw24.pl10 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Zatrzymani na doglądaniu uprawy konopi

stw24.pl27 sierpnia 2021

W miniony weekend policja zatrzymała trzech pijanych kierowców

stw24.pl24 sierpnia 2021

Śmiertelny wypadek w powiecie stalowowolskim

stw24.pl20 sierpnia 2021