Kronika Policyjna

Uratowani przed wychłodzeniem

Uratowani przed wychłodzeniem

Mieszkańcy Stalowej Woli reagują na apele stalowowolskiej Policji i informują o osobach, których życie i zdrowie jest zagrożone przez niskie temperatury. Dzięki przekazanym informacjom policjanci pomogli dwóm mężczyznom, którzy dzisiejszej nocy leżeli na ziemi. Obaj byli pod wpływem alkoholu.

Tuż po godz. 23.30 policjanci otrzymali sygnał o mężczyźnie, który miał leżeć na trawniku przy bloku na alejach Jana Pawła II w Stalowej Woli. Funkcjonariusze znaleźli leżącego na ziemi człowieka. Mężczyzna był kompletnie pijany, nie mógł wstać, ani utrzymać równowagi. Funkcjonariusze ustalili, że to 43-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Mężczyzna powiedział, że wracał z imprezy, gdzie pił alkohol i teraz nie wie jak wrócić do domu. Po nawiązaniu kontaktu z żoną 43-latka, kobieta przyjechała po męża i zaopiekowała się nim.

Po godz. 2 policjanci interweniowali wobec mężczyzny leżącego na chodniku przy ulicy Hutniczej w Stalowej Woli. Mężczyzna był pod znacznym działaniem alkoholu, miał problemy z utrzymaniem równowagi, trudno było mu wstać. Funkcjonariusze ustalili, że to 34-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyznę powiedział policjantom, że po pracy pił alkohol i podczas powrotu do domu przewrócił się. Mężczyznę przewieziono do domu, gdzie zaopiekowała się nim żona.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu.

Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc być może uratuje jej życie.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021