Fotorelacje

UROCZYSTA GALA SOW-IK 2019

UROCZYSTA GALA SOW-IK 2019

W Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbyła się uroczysta gala przyznania nagród i wyróżnień SOW-ik 2019. Od wielu lat Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, mieszczący się w podprzemyskich Korytnikach, nagradza osoby i instytucje szczególnie zaangażowane w przeciwdziałanie przemocy w rodzinie na terenie województwa podkarpackiego.

W tym roku członkowie Kapituły konkursowej, złożonej z przedstawicieli wielu instytucji zaangażowanych w pomoc dla rodzin z problemem przemocy, postanowiło przyznać najważniejsze wyróżnienie tj. statuetkę SOW-ika 2019 podinsp. Alinie Pieniążek z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Wczoraj podczas uroczystej gali, w imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla – Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Przemyślu Danuta Wiech, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu kom. Janusz Kiszka oraz zaproszeni goście i przedstawiciele służb, za szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz przeciwdziałania przemocy, wyróżnili również sierż. Magdalenę Kwiatkowską z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli oraz podkom. Annę Karaś z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, w imieniu której wyróżnienie odebrał nadkom. Jacek Myćka Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego brzozowskiej komendy. Podkarpacką Policję reprezentował podinsp. Krzysztof Piskor Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie, który odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Henryka Moskwy skierowany do Małgorzaty Mróz Dyrektora Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Korytnikach – z podziękowaniem za podejmowane działania na rzecz osób dotkniętych przemocą.

Uroczysta Gala SOW-ika 2019 wpisała się tematycznie w trwającą od 25 listopada międzynarodową kampanię “16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć’, a kończącą się 10 grudnia, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Źródło/ KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

“Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020

Koronowirus-kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

stw24.pl20 marca 2020

W niedzielę transmisja mszy z Klasztoru Kapucynów

stw24.pl13 marca 2020