W Stalowej Woli

Uroczystość wręczenia tytułu Ambasadora Stalowej Woli

Uroczystość wręczenia tytułu Ambasadora Stalowej Woli

W piątek 6 października, o godzinie 17.30, w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli odbędzie się uroczystość wręczenia tytułu Ambasadora Stalowej Woli. Prezydent miasta wręczy tytuł p. Dorocie Kośmickiej. Gościem specjalnym będzie Maciej Zakościelny, uroczystość uświetni występ Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Edwarda Horoszko.

ambasador kosmicka

Zaproszenia na uroczystość można odebrać w sekretariacie MDK. Zaproszenie jest ważne dla dwóch osób.

diagnoza-1-1

Dorota Kośmicka, urodzona w Stalowej Woli, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, producentka filmowa i telewizyjna. Profesji uczyła się u najlepszych, pracowała między innymi przy produkcji kultowego już serialu “Seks w wielkim mieście”. W swojej bogatej karierze współpracowała ze stacjami HBO, TVN i TVP. Jako producent nadzorujący pracowała przy takich hitach filmowych jak: “Quo Vadis”, “Nigdy w życiu”, “Vinci”, “Operacja Samum”, “Szczęśliwego Nowego Yorku”, “Sezon na leszcza” i wielu innych. Na swoim koncie ma wiele popularnych i uznawanych produkcji serialowych, wystarczy wspomnieć takie tytuły jak: “Czas honoru”, “Londyńczycy”, “Rodzinka.pl”, “Kasia i Tomek”, “Niania”, “Hela w opałach”, a to tylko część jej bogatego portfolio. Największym projektem p. Doroty jest serial oryginalny “Druga szansa” z Małgorzatą Kożuchowską  w roli głównej, stworzony dla stacji TVN. Jej najnowszą produkcją jest serial “Diagnoza” z Mają Ostaszewską i Maciejem Zakościelnym, który swoją premierę miał 5 września 2017 r. na antenie stacji TVN.

diagnoza-2-2

Maciej Zakościelny  urodził się w Stalowej Woli. Już w szkole podstawowej wiedział, że chce występować na scenie. Jako młody chłopak brał udział w licznych pokazach talentów. Debiut zaliczył
w konkursie Mini-lista Przebojów w Miejskim Domu Kultury. Studiował na warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Pierwszą rolę zagrał  w serialu „Plebania”. Później wystąpił m.in. w serialu „Sfora” i „Samo życie”. Najbardziej jednak kojarzony jest z “Kryminalnymi”, gdzie zagrał podkomisarza Marka Brodeckiego. W 2005 r. przyszła pierwsza poważna rola filmowa w “Tylko mnie kochaj” a następnie „Dlaczego nie”. Zagrał  w „Nightwatching” Petera Greenwaya. 12 marca 2011 roku otrzymał tytułu “XI Ambasadora Stalowej Woli” z rąk Prezydenta Stalowej Woli podczas widowiska muzycznego wystawionego w MDK “Śpiewając jazz” z udziałem Carmen Moreno  i Anny Serafińskiej.

W 2008 r. pojawił się w serialu o żołnierzach AK “Czas honoru”. Aktor wziął udział także w trzech przedstawieniach Teatru Telewizji: “Sesja castingowa”, “Książę nocy”, “1 września”. Aktualnie czekamy na premiery z udziałem Macieja Zakościelnego: serial „Diagnoza “oraz film „Dywizjon 303”.

źródło: MDK Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Narodowe Czytanie po raz 10

stw24.pl8 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Norwegowie z wizytą w Stalowej Woli

stw24.pl7 września 2021