W Stalowej Woli

Urząd Miasta przeprowadzi się do Dyrekcji Naczelnej Huty

Urząd Miasta przeprowadzi się do Dyrekcji Naczelnej Huty

Takie są plany władz Stalowej Woli, by część wydziałów, które na co dzień nie obsługują petentów, znalazły swoją siedzibę w tym historycznym budynku przy ul. Kwiatkowskiego. Na ostatniej sesji radni zdecydowali o tym, że obiekt ten miasto będzie przejmować od Huty Stalowa Wola.

Obecnie budynek stoi pusty, HSW wyprowadziła się z niego kilka miesięcy temu. Miasto chce zachować ten obiekt – symbol i kontynuować tradycje Centralnego Obiektu Przemysłowego.  Wykup dawnej Dyrekcji Naczelnej, to niemały koszt, bo wycena opiewa na 5 mln zł. Miasta nie  stać na to, by w jednym roku czy w jednej racie zapłaciło taką kwotę, dlatego też, jak mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny, będzie negocjować z zarządem rozłożenie płatności na raty, jeśli już dojdzie do finalizacji.
Jak wyjaśniał podczas sesji prezydent, są już konkretne plany co do zagospodarowania tego obiektu. Miałaby się tu przeprowadzić część wydziałów magistratu, np. związanych z obsługą inwestora, promocją gospodarczą, takich, które nie wymagają bezpośredniego, codziennego kontaktu  z klientem. Tu byłby obsługiwany również projekt dotyczący modelowej rewitalizacji miasta.

Nie jest tajemnicą, że liczba zadań, które są przekazywane dla samorządów stale wzrasta, a co za tym idzie potrzebni są nowi pracownicy i pomieszczenia dla nich.  My, w tych 4 budynkach, dwóch głównych i dwóch mniejszych nie mieścimy się.  A przybędzie siedem kolejnych osób, które będą zatrudnione na minimum 2 lata w związku z realizacją programu rewitalizacji miasta. My nie ponosimy kosztów etatów, ale musimy zorganizować miejsca pracy dla tych osób. Tam również docelowo wdzielibyśmy rozwój inkubatornia przedsiębiorczości, tego co w moim programie samorządowym nazywałem „kuźnią przedsiębiorczości” – mówił prezydent. Zaznaczała, że konieczne jest wsparcie dla osób, które mają pomysł na biznes, które chcą prowadzić działalność gospodarczą, aby otrzymały lokal, pomoc księgową, prawną, a także dotyczącą możliwości pozyskanie środków zewnętrznych na rozwój biznesu.
Ten budynek daje takie możliwości. Mamy obowiązek podtrzymywania tradycji Centralnego Okręgu Przemysłowego, budowania nowego COP-u opartego na  nowych technologiach, również na  nowych nadziejach, które są w projekcie startupów prowadzonym obecnie przez Miejski Zakład Komunalny. Część osób z tego projektu mogłaby znaleźć miejsce w tym obiekcie. Ten budynek na pewno będzie służył temu, aby stalowowolska gospodarka mogła się rozwijać w sposób innowacyjny, świeży, by również młodzi ludzie mogli rozwijać swoje pomysły.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021