W powiecie

Urzędniczka będzie się tłumaczyć przed prokuraturą

Urzędniczka będzie się tłumaczyć przed prokuraturą

Gmina Zaleszany

Dziś do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli trafiło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez pracownicę Urzędu Gminy w Zaleszanach. Jak podawaliśmy, kobieta jest podejrzana o przywłaszczenie kilkudziesięciu tysięcy złotych i została już dyscyplinarnie zwolniona.

Sprawa dotyczy nieprawidłowości w pracowniczej kasie zapomogowo-pożyczkowej działającej przy gminie oraz w kasie mieszkaniowej. Prawdopodobnie brakuje około 45 tysięcy złotych.

W ubiegłym tygodniu odbyło się walne zgromadzenie, na którym zostały powołane nowe władze kasy zapomogowo-pożyczkowej, bo okazało się, że poprzednich nie było.

– Nowe władze analizują sprawę. Sytuacja jest rozwojowa. Wystąpiliśmy m.in. o udostępnienie danych do banku. Pracownicy na walnym zgromadzeniu zgłosili wniosek by przekazać sprawę do prokuratury – mówi Paweł Gardy wójt Zaleszan. Jak zaznacza w KZP są pieniądze pracowników z długoletnim stażem, mają oni po 4 – 5 tysięcy wkładu. – Komuś zaufali, gromadzili te pieniądze tyle lat, a teraz okazuje się, że tych oszczędności nie ma. Wiele osób jest rozgoryczonych tym, że tak można było postępować. Przerażające jest dla mnie to, że nie było komisji rewizyjnej, sprawozdań – stwierdza Gardy. Ponadto na walnym zgromadzeniu padały też takie stwierdzenia, że pani „x” nie brała pożyczki, a czek jest na nią wystawiony. Okazuje się również, że zwolniona już pracownica przechowywała w domu dokumenty, co jest niedopuszczalne, gdyż są tam dane osobowe.

Najprawdopodobniej nieprawidłowości zaczęły się pojawiać około 1,5 – 2 lata temu. A sprawa wyszła na jaw, gdy urzędniczka ta została przeniesiona przez nowego wójta na inne stanowisko. Osoba, która przejęła jej obowiązki, zaczęła odkrywać nieprawidłowości w kasie.

Czy w tę sprawę są zamieszane inne osoby ? – Trudno mi odpowiedzieć, nie chcę się wypowiadać, policja to bada, zabezpieczyła już dokumenty – mówi wójt.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

101 urodziny Pani Gizeli

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Wrzuć nakrętki dla Stasia

stw24.pl4 maja 2021

Obchody 230. rocznicy Konstytucji 3 Maja w Pysznicy

stw24.pl4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

stw24.pl29 kwietnia 2021

“Batalia śmieciowa” w Agatówce

stw24.pl29 kwietnia 2021

Kolejne prace drogowe w powiecie

stw24.pl29 kwietnia 2021

Szpital zaprasza na bezpłatne badania wykrywające raka jelita grubego

stw24.pl28 kwietnia 2021