W powiecie

Urzędnik skazany za kradzież pieniędzy

Urzędnik skazany za kradzież pieniędzy

Trzy lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na połtora roku oraz naprawę wyrządzonych szkód taki wyrok sądu usłyszała urzędniczka z gminy Zaleszany, która okradała kasę zapomogowo-pożyczkową działającą przy Urzędzie Gminy.

Działanie nieuczciwej urzędniczki polegało na wypłacie pieniędzy z banku na podstawie czeków, które wypełniała na siebie. Natomiast w potwierdzeniu do sald bankowych wskazywane były inne osoby, które w rzeczywistości nie były pożyczkobiorcami. Oczywiście kobieta ta pieniądze wypłacała dla siebie. Jednorazowo było to od 2 do 4 tys. zł. Czeki były wypełniane na jej nazwisko, więc bank nie miał podstaw żeby kwestionować te dokumenty płatnicze.

Kobieta ta sama prowadziła całą dokumentację kasy zapomogowo-pożyczkowej. W związku z tym sprzeniewierzenia tych kwot, długo nie wychodziły na światło dzienne. Nieprawidłowości wyszły na jaw dopiero wtedy, gdy obowiązki prowadzenia kasy zostały powierzone innemu pracownikowi. Jak już wcześniej pisaliśmy, kobieta została dyscyplinarnie zwolniona.

– Podejrzana przyznała się do popełnienia tego czynu, złożyła obszerne wyjaśnienia, które na tym etapie korespondują z zebranym materiałem. Wyraziła skruchę z powodu popełnienia przestępstwa, zadeklarował współpracę w wyjaśnianiu sprawy. Z jej relacji wynika, że te pieniądze przeznaczała na potrzeby własne, na spłatę rat kredytu i na bieżące wydatki.  – informuje Piotr Walkowicz, zastępca Prokuratora Rejonowego w Stalowej Woli.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Kolejny Piknik Rodzinny w Gminie Pysznica

stw24.pl22 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

stw24.pl13 września 2021

Uczniowie kibicowali w Chorzowie na Memoriale Kamili Skolimowskiej

stw24.pl13 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Nowy rok już w murach szkolnych

stw24.pl1 września 2021

Koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Radomyślu

stw24.pl1 września 2021

Plac zabaw w Antoniowie uroczyście otwarty

stw24.pl31 sierpnia 2021