W powiecie

Urzędnik skazany za kradzież pieniędzy

Urzędnik skazany za kradzież pieniędzy

Trzy lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na połtora roku oraz naprawę wyrządzonych szkód taki wyrok sądu usłyszała urzędniczka z gminy Zaleszany, która okradała kasę zapomogowo-pożyczkową działającą przy Urzędzie Gminy.

Działanie nieuczciwej urzędniczki polegało na wypłacie pieniędzy z banku na podstawie czeków, które wypełniała na siebie. Natomiast w potwierdzeniu do sald bankowych wskazywane były inne osoby, które w rzeczywistości nie były pożyczkobiorcami. Oczywiście kobieta ta pieniądze wypłacała dla siebie. Jednorazowo było to od 2 do 4 tys. zł. Czeki były wypełniane na jej nazwisko, więc bank nie miał podstaw żeby kwestionować te dokumenty płatnicze.

Kobieta ta sama prowadziła całą dokumentację kasy zapomogowo-pożyczkowej. W związku z tym sprzeniewierzenia tych kwot, długo nie wychodziły na światło dzienne. Nieprawidłowości wyszły na jaw dopiero wtedy, gdy obowiązki prowadzenia kasy zostały powierzone innemu pracownikowi. Jak już wcześniej pisaliśmy, kobieta została dyscyplinarnie zwolniona.

– Podejrzana przyznała się do popełnienia tego czynu, złożyła obszerne wyjaśnienia, które na tym etapie korespondują z zebranym materiałem. Wyraziła skruchę z powodu popełnienia przestępstwa, zadeklarował współpracę w wyjaśnianiu sprawy. Z jej relacji wynika, że te pieniądze przeznaczała na potrzeby własne, na spłatę rat kredytu i na bieżące wydatki.  – informuje Piotr Walkowicz, zastępca Prokuratora Rejonowego w Stalowej Woli.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Będzie dalszy ciąg remontu drogi od Chwałowic do Łążka

stw24.pl27 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Droga Jamnica – Zbydniów już po przebudowie

stw24.pl26 października 2021

Nagroda Kuratora Oświaty dla nauczyciela ZSO w Zaklikowie

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

„Serce” Sudołów zyska nowy wygląd

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021