sport

Utrzymać się przy piłce

Utrzymać się przy piłce

Zostało już tylko 13. meczy. Kto wie, czy ten dzisiejszy nie jest z nich najważniejszy. Płyta na IzoArenie jest dobra, Błękitni do połknięcia. Nie dać się tylko tremie i pozimowemu zastaniu kości, a 18 maja z dalekiego Wejherowa zawodnicy i kibice Stali mogą wracać bardzo zadowoleni. Zielono-czarni mają doskonałą pozycję wyjściową i nie wolno na początku stracić kontaktu z czołówką, czyli jak to mówi znany komentator, „wystarczy utrzymać się przy piłce”.

22. kolejka tak naprawdę rozpoczyna piłkarską wiosnę. Wiosna była też zimą i trenerzy mogli się do woli napatrzeć na swoich podopiecznych, a teraz bez korekty „na śnieg” realizować przemyślenia i uwagi. Wojciech Fabianowski zapowiada walkę bez kalkulacji i takie podejście może się podobać. Bo, co tu kalkulować? Obecna druga liga jest do ogrania w każdych warunkach. Może tylko Widzew jest ciut za mocny, ale i jemu zdarzą się potknięcia. Gdyby nie tak, to nie byłaby piłka. Jest szansa i nie ma się na kogo oglądać.

Dzisiejszy mecz w Boguchwale rozpocznie się o godz. 14. Nad Błękitnymi Stal ma przewagę 9 oczek i siedmiu miejsc w tabeli. To przyjezdni ze Stargardu będą musieli się bronić, bo dla nich utrata każdego punktu to zbliżenie się do strefy spadkowej. Stal ma dziś do odrobienia tylko 5 punktów do miejsca premiowanego awansem i warto już teraz tę różnicę niwelować. Tym bardziej, że z wyjątkiem Łęcznej, o której za chwilę, wszystkie zespoły z wyższej części tabeli grają mecze wyjazdowe. Wiadomo, że będą faworytami, ale swoje ściany dodają skrzydeł. Stal jedzie (już tylko do lipca będzie jeździć na mecze „u siebie”) w najmocniejszym składzie. W podstawowym składzie powinien wyjść pozyskany z Garbarni Łukasz Pietras, na obronę wrócił Szymon Jarosz. Mamy pakę i dodatkowego trenera. Nie powinno być źle.

W niedzielę o godz. 13 w Łęcznej Górnik rozpocznie mecz z Resovią. Co nas ten mecz poza wynikiem obchodzi? Ano tyle, że będzie transmitowany w TVP 3. I od najbliższej niedzieli, zawsze o godz. 13. tak już będzie. Regionalna TVP będzie transmitowała jeden wybrany mecz w zarezerwowanym paśmie o godz. 13. Stal gra tylko jeden mecz w niedzielę – 28 kwietnia w Katowicach z Rozwojem. Czyżby wtedy prezes Kurski miał pokazać zielono-czarnych w walce?

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

stw24.pl7 października 2021

Lekcja WF-u z Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą

stw24.pl6 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Voster ATS Team na CRO Race

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021

Paterski siódmy w PWZ Zuidenveld Tour

stw24.pl20 września 2021