sport

Utrzymać się przy piłce

Utrzymać się przy piłce

Zostało już tylko 13. meczy. Kto wie, czy ten dzisiejszy nie jest z nich najważniejszy. Płyta na IzoArenie jest dobra, Błękitni do połknięcia. Nie dać się tylko tremie i pozimowemu zastaniu kości, a 18 maja z dalekiego Wejherowa zawodnicy i kibice Stali mogą wracać bardzo zadowoleni. Zielono-czarni mają doskonałą pozycję wyjściową i nie wolno na początku stracić kontaktu z czołówką, czyli jak to mówi znany komentator, „wystarczy utrzymać się przy piłce”.

22. kolejka tak naprawdę rozpoczyna piłkarską wiosnę. Wiosna była też zimą i trenerzy mogli się do woli napatrzeć na swoich podopiecznych, a teraz bez korekty „na śnieg” realizować przemyślenia i uwagi. Wojciech Fabianowski zapowiada walkę bez kalkulacji i takie podejście może się podobać. Bo, co tu kalkulować? Obecna druga liga jest do ogrania w każdych warunkach. Może tylko Widzew jest ciut za mocny, ale i jemu zdarzą się potknięcia. Gdyby nie tak, to nie byłaby piłka. Jest szansa i nie ma się na kogo oglądać.

Dzisiejszy mecz w Boguchwale rozpocznie się o godz. 14. Nad Błękitnymi Stal ma przewagę 9 oczek i siedmiu miejsc w tabeli. To przyjezdni ze Stargardu będą musieli się bronić, bo dla nich utrata każdego punktu to zbliżenie się do strefy spadkowej. Stal ma dziś do odrobienia tylko 5 punktów do miejsca premiowanego awansem i warto już teraz tę różnicę niwelować. Tym bardziej, że z wyjątkiem Łęcznej, o której za chwilę, wszystkie zespoły z wyższej części tabeli grają mecze wyjazdowe. Wiadomo, że będą faworytami, ale swoje ściany dodają skrzydeł. Stal jedzie (już tylko do lipca będzie jeździć na mecze „u siebie”) w najmocniejszym składzie. W podstawowym składzie powinien wyjść pozyskany z Garbarni Łukasz Pietras, na obronę wrócił Szymon Jarosz. Mamy pakę i dodatkowego trenera. Nie powinno być źle.

W niedzielę o godz. 13 w Łęcznej Górnik rozpocznie mecz z Resovią. Co nas ten mecz poza wynikiem obchodzi? Ano tyle, że będzie transmitowany w TVP 3. I od najbliższej niedzieli, zawsze o godz. 13. tak już będzie. Regionalna TVP będzie transmitowała jeden wybrany mecz w zarezerwowanym paśmie o godz. 13. Stal gra tylko jeden mecz w niedzielę – 28 kwietnia w Katowicach z Rozwojem. Czyżby wtedy prezes Kurski miał pokazać zielono-czarnych w walce?

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Tomasz Solecki nowym prezesem „Stal” Stalowa Wola PSA

stw24.pl2 czerwca 2020

Zawodnik Voster ATS Team kończy karierę

stw24.pl22 maja 2020

Prace na placu osiedla Pławo trwają

stw24.pl13 maja 2020
stadion

Otwarte zewnętrzne obiekty sportowe

stw24.pl7 maja 2020

Od jutra korty tenisowe otwarte

stw24.pl4 maja 2020

FINAŁ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO STRAŻAKÓW PSP W TENISIE STOŁOWYM

stw24.pl10 marca 2020

Stal Stalowa Wola zremisowała z Błękitnym Stargard

stw24.pl7 marca 2020

Plany startowe Voster ATS Team na 2020

stw24.pl3 marca 2020

Zwycięstwo kibiców

stw24.pl1 marca 2020