kultura i rozrywka

UWAGA KONKURS ! Do wygrania 1000 złotych w MBP Stalowa Wola

UWAGA KONKURS ! Do wygrania 1000 złotych w MBP Stalowa Wola

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli ogłasza konkurs „Mistrz pięknego czytania”. W siódmej edycji konkursu na zwycięzcę czeka 1000 złotych, pula na pozostałe nagrody to kolejne 800 złotych, także publiczność wybierze swojego faworyta – w tym wypadku nagroda to czytnik e-booków. Finaliści konkursu wezmą udział w publicznym czytaniu „Opisu obyczajów i zwyczajów za panowania Augusta III” Jędrzeja Kitowicza.

W czytelnicze szranki może stanąć młodzież od lat 16 oraz dorośli ze Stalowej Woli. Tak jak przed rokiem, będą trzy etapy konkursu. I etap to przesłuchania konkursowe. Termin to 1 kwietnia w godz. 18.00-19.00 w MBP (budynek przy ul. Popiełuszki 10, II piętro, sala spotkań nr 1). W tym etapie ci, którzy chcą spróbować swoich sił w głośnym czytaniu, wybierają fragment utworu Jędrzeja Kitowicza i czytają go przed jury. Podczas naboru wyłonionych zostanie 8 – 10 osób, które wezmą udział w kolejnych etapach konkursu.

Kolejny, II etap to próby głośnego czytania. Ich termin zostanie ustalony przez reżysera w porozumieniu z uczestnikami konkursu, wiadomo jednak, że będzie to kwiecień. Finał konkursu odbędzie się 4 maja 2020 roku w obiekcie MBP, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 (II piętro, sala konferencyjna).

Podczas Finału – uczestnicy konkursu, wyłonieni w poprzednich etapach, wezmą udział w publicznym czytaniu dzieła Jędrzeja Kitowicza. Spośród czytających, jury wybierze Mistrza Pięknego Czytania oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Z kolei widownia wybierze laureata Nagrody Publiczności.

Za przygotowanie uczestników konkursowych zmagań odpowiada Maria Bembenek, opiekunka i reżyser Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy z Miejskiego Domu Kultury. Przypomnijmy, że w ramach konkursu w MBP czytano m.in. „Chłopów” Reymonta, „Spaghetti i miecz” Tadeusza Różewicza czy „Szczenięce lata” Melchiora Wańkowicza. W roku ubiegłym lekturą był zaś „Pamiętnik z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego.

Na koniec ważna uwaga – każdy, kto chce zostać Mistrzem Pięknego Czytania i stawi się to 1 kwietnia w MBP na nabór, musi przynieść ze sobą wypełniony formularz zgłoszeniowy. Jest on dostępny na stronie internetowej biblioteki (www.biblioteka.stalowawola.pl) w zakładce „konkursy”. Jak mówi regulamin, w konkursie nie mogą brać zwycięzcy dwóch ostatnich edycji konkursu.

Na zdjęciu: uczestnicy ubiegłorocznych zmagań ze słowem oraz Mistrz Pięknego Czytania i jurorzy na pamiątkowej fotografii. 

MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021