Kronika Policyjna

Uwaga! Kradną na basenie

Uwaga! Kradną na basenie

W ciągu ostatnich kilku dni do stalowowolskiej komendy policji wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży telefonów komórkowych na odkrytym basenie w Stalowej Woli.  Mundurowi przestrzegają przed  wakacyjnym brakiem czujności, a w tym okresie mają więcej zgłoszeń kradzieży.

Te dwa przypadki kradzieży zgłosili rodzice, których pociechy przebywały na basenie. Najprawdopodobniej dzieci zostawiły swoje rzeczy bez opieki i poszły się kąpać. Beta G. zgłosiła, że jej dziecku ktoś ukradł telefon wart 250 zł. Z kolei córce Piotra I. zginęła komórka o wartości 400 zł.
Policja przestrzega przed takim niefrasobliwym zachowaniem i zostawianiem, szczególnie wartościowych rzeczy bez nadzoru w miejscach publicznych. A niestety takie sytuacje kuszą potencjalnych złodziei,  szczególnie w miejscach, gdzie przebywa wiele osób. Trzeba zaznaczyć, że na stalowowolskim basenie z głośników można usłyszeć ostrzeżenia  o kradzieżach, to jednak nie wszyscy się nimi przejmują. Dlatego policja apeluje o szczególną ostrożność.
– Pamiętajmy, by nie zostawiać bez opieki swoich rzeczy na zatłoczonym kąpielisku. Mimo, że milej jest ruszyć do wody ze znajomymi, warto, by jedna osoba została na brzegu i dopilnowała, aby nic nie zginęło. Możemy też poprosić osoby, które wzbudziły nasze zaufanie i są w pobliżu naszych rzeczy o przypilnowanie ich. Oczywiście nie zostawiajmy niczego cennego na widoku. Trzymajmy portfel głęboko ukryty w torebce lub wewnętrznej kieszeni marynarki. Chowajmy również telefony, bo to one najczęściej padają łupem złodziei. Torby, plecaki, a nawet ubrania pozostawione bez opieki są łatwym celem dla przypadkowego kieszonkowca – przestrzega asp. sztab. Andrzej Walczyna, rzecznik stalowowolskiej komendy policji. Zaznacza, że stosując się do tych rad, można uniknąć niemiłych niespodzianek i kłopotów związanych z utraceniem dokumentów. A w zgłoszeń o kradzieżach w okresie wakacyjnym w stalowowolskiej komendzie jest więcej.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

areszt-policjant

Trafił do aresztu za napad na kobietę

stw24.pl6 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021

Policja nakryła trzech 13-latków na niebezpiecznych eksperymentach

stw24.pl28 kwietnia 2021

35-letni mieszkaniec Stalowej Woli, zatrzymany za “narkotykowy biznes”

stw24.pl28 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zabezpieczyli broń, amunicje i trofea myśliwskie

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021