W Stalowej Woli

Uwaga! Ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Okulickiego

Uwaga! Ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Okulickiego

Strategiczna inwestycja zmieniająca układ komunikacyjny w Stalowej Woli wchodzi na kolejny etap. Mowa o budowie ul. 11 Listopada wraz z tunelem pod torami do ul. Przemysłowej. W związku z tym, od 28 września 2021 roku na odcinku ul. Okulickiego od skrzyżowania przy Agroplancie do „górki rozwadowskiej” pojedziecie tylko w jednym kierunku.

II etap robót obejmuje prace drogowe oraz przebudowę infrastruktury technicznej
w ciągu ul. 11 Listopada i części ul. Okulickiego, na fragmencie od bloku przy ul. Obrońców Westerplatte 5 do „górki rozwadowskiej”. W związku z tym, konieczne jest utrzymanie ruchu w jednym kierunku na tym odcinku. Dostęp do ulicy Okulickiego dla pojazdów dojeżdżających od strony Rozwadowa zapewni objazd prowadzący ruch za pomocą Al. Jana Pawła II oraz
ul. KEN.

Ruch jednokierunkowy utrzymany zostanie do zakończenia prac na tym etapie. Początkowo odbywać się on będzie po stronie prawej, a zajęta pod roboty będzie część lewa. Następnie planowane jest przeniesienie ruchu jednokierunkowego na wybudowaną część nowej drogi i zajęcie terenu pod roboty po stronie prawej. Ruch pieszych odbywać się będzie po stronie budynków wielorodzinnych.

Droga będzie biegła od skrzyżowania z Al. Jana Pawła II, ulicą 11 Listopada, pod trzema torami kolejowymi, a następnie połączy się z ul. Przemysłową. Budowa bezkolizyjnego przejazdu będzie się odbywać w obrębie wytyczonego pasa drogowego. W ramach prac przebudowane zostaną m.in.: sieć wodociągowa, sanitarna, kanalizacyjna.

Docelowo to rozwiązanie komunikacyjne ma wyprowadzić ruch z centrum Stalowej Woli i małych ulic. Wszyscy, którzy będą jechać od strony Tarnobrzega, ulicą Przemysłową w stronę obwodnicy, ominą osiedla mieszkalne, wjeżdżając tunelem w ulicę Okulickiego,
w kierunku Chopina.

Na realizację „zachodniej obwodnicy Stalowej Woli” w 2019 roku miasto uzyskało dofinansowanie z ówczesnego Funduszu Dróg Samorządowych (obecnie Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg) w wysokości około 17 mln zł. Planowany koszt inwestycji to ponad 28 mln zł.

Źródło U.M. Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021