W Stalowej Woli

Uwaga! Seria kradzieży na stalowowolskim targowisku

Uwaga! Seria kradzieży na stalowowolskim targowisku

Tylko w ostatnią sobotę 4 osoby zostały okradzione na placu targowym przy ul. Okulickiego w Stalowej Woli. Są to tylko przypadki, które zostały zgłoszone w komendzie policji. Niewykluczone, że nie są to jedyne kradzieże, a drobniejszych mieszkańcy nie zgłaszali. Łupem złodziei padają portfele z pieniędzmi i dokumentami.

W ubiegłą sobotę 4 kobiety zgłosiły ten sam rodzaj kradzieży. Ktoś wyciągnął im z torebki portfel.
Teresa D. miała w portfelu dowód osobisty, kartę bankomatową oraz 300 zł, Urszula P. także miała  te dokumenty oraz 500 zł, Natalia G. straciła dowód osobisty i 50 zł, a Katarzyna W. miała w portfelu dowód osobisty, prawo jazdy, kartę bankomatową oraz 500 zł.
Do tych kradzieży na placu targowym dochodzi najczęściej w soboty, kiedy przyjeżdża tu najwięcej osób. A tłum, sztuczne zamieszanie jest najlepszą okazją dla złodzieja.
Jak informuje asp. sztab. Andrzej Walczyna na plac targowy kierowane są zarówno patrole umundurowane jak nieumundurowane. Funkcjonariusze zawracają uwagę na te osoby, które mogą dokonywać kradzieży kieszonkowych. – Kierujemy tam siły, żeby wyeliminować tego typu zagrożenia, ale musimy mieć wsparcie mieszkańców. Dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności, o dbałość w zabezpieczeniu własnego mienia. Często zapominamy o zamykaniu torebek, a będąc w tłumie ułatwiamy pracę kieszonkowcom. Dlatego lepiej unikać tłoku i omijać takie miejsca.  Często też skupiamy się na tym, co kupujemy i nie zwracamy uwagi na to, co się dzieje wokół – mówi  policjant.
Za skradzione mienie, którego wartość wynosi nie mnij niż około 450 zł grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Czym ten jest kwalifikowany jako przestępstwo.
Natomiast za drobniejsze kradzieże, które według kodeksu są wykroczeniem, przewidziana jest grzywna do 5 tys. oraz kara aresztu do miesiąca.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021