W Stalowej Woli

Uwaga! Ślisko na drogach i chodnikach

Uwaga! Ślisko na drogach i chodnikach

Od rana na drogach powiatu stalowowolskiego panują bardzo trudne warunki. Na Trasie Podskarpowej w Stalowej Woli, około godz. 7:45 samochód dostawczy wpadł w poślizg i ugrzązł na środku ronda.

1

2

Inni kierowcy, pomimo wolnej jazdy, również ślizgali się na nim jakby jeździli na łyżwach. Padający, marznący deszcze i śnieg powodują, że na drogach jest bardzo ślisko.

7
Drogą oraz rondem zarządza niżański oddział Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To droga krajowa, na której panuje duży ruch, zatem drogowcy powinni szczególnie dbać o jej zimowe utrzymanie.  Zapytaliśmy w GDDKiA w Nisku, dlaczego odcinek tej trasy, na terenie miasta, nie był utrzymany w należytym stanie. Jak nas zapewniono, droga była posypywana, ale może nie wszystko wyszło jak trzeba. Dlatego też, jeśli będzie konieczność, to zarządca wyśle sprzęt. Jednakże nie zostanie to wykonane natychmiast, gdyż od momentu podjęcia decyzji o wyjeździe solarki w trasę mija pewien czas, dlatego że trzeba ją naładować i musi dojechać.

4

5

Padający, marznący deszcz i śnieg powodują, że na drogach naszego powiatu jest bardzo ślisko. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość do panujących warunków, zdejmijmy nogę z gazu, gdyż na tak śliskiej nawierzchni bardzo łatwo wpaść w poślizg. Zachowajmy także bezpieczne odległości między pojazdami, wystarczy chwila nieuwagi, by zatrzymać się na poprzedzającym nas samochodzie.
Ślisko jest również na chodnikach, apelujemy do pieszych, aby bardzo uważali zbliżając się do przejść, tracąc równowagę na śliskim chodniku możemy wpaść pod samochód.

Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021