W powiecie

Uwaga! Wścieklizna na terenach gmin …

Uwaga! Wścieklizna na terenach gmin …

„UWAGA! Obszar zagrożony wścieklizną zwierząt” – tablice z takim ostrzeżeniem pojawiły się w kilku gminach na terenie powiatu stalowowolskiego. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Stalowej Woli wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny w związku z potwierdzonym przypadkiem tej choroby u lisa.

Ognisko wścieklizny wystąpiło w Rzeczycy Długiej w gminie Radomyśl nad Sanem. Dlatego też został wyznaczony obszar zagrożony wścieklizną wokół tego ogniska na części terenów gmin: Radomyśl nad Sanem, Zaklików i Pysznica

Dokładny obszar to teren oznaczony granicą biegnącą wzdłuż rzeki San od ujścia rzeki Bukowa do mostu kolejowego w miejscowości Kępa Rzeczycka. Następnie wzdłuż toru kolejowego do miejscowości Lipa do przecięcia z ulicą Janowską. Następnie ulicą Janowską do skrzyżowania z drogą asfaltową Lipa –Goliszowiec. Dalej drogą asfaltową z Lipy do Goliszowca, następnie drogą żużlową z Goliszowca przez Jastkowice–Lipowiec do skrzyżowania z drogą powiatową Jastkowice –Studzieniec. Następnie drogą powiatową do skrzyżowania z ulicą Ruda w miejscowości Jastkowice, wzdłuż ulicy Ruda do mostu na rzece Bukowa, następnie wzdłuż rzeki Bukowa do jej ujścia do rzeki San.

Na obszarze zagrożonym wścieklizną właściciele zwierząt nie mogą ich puszczać wolno, psy muszą być trzymane na uwięzi, a koty w zamknięciu.

Ponadto na tym obszarze jest zakaz:
– organizowania polowań i odłowów zwierząt łownych, za wyjątkiem odstrzałów sanitarnych zwierząt,
– przemieszczania psów i kotów oraz innych zwierząt wrażliwych na wściekliznę z terenu i na teren obszarów zagrożonych bez zezwolenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Stalowej Woli.

Przepisy te obowiązują mieszkańców i osoby przebywające czasowo na tym terenie, a także właścicieli, użytkowników i zarządców gruntów, służbę leśną, zarządców i dzierżawców obwodów łowieckich.

 

Źródło  Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Pół miliona złotych dotacji na zakup wozu strażackiego

stw24.pl14 lipca 2020
pol

Bracia odpowiedzą za pobicie ,groźby i zniszczenie mienia

stw24.pl14 lipca 2020

Cykliczny Targ Staroci już w niedzielę

stw24.pl14 lipca 2020

Ukradli portfel starszej kobiecie

stw24.pl13 lipca 2020

“Program dymania samorządowców”

stw24.pl10 lipca 2020

Harmonogram spotkań informacyjnych ws. budowy drogi S74

stw24.pl9 lipca 2020

Teren przy ul. Kilińskiego zamieni się w sąsiedzki EKO azyl

stw24.pl9 lipca 2020

To się nie mieści w głowie – na wesoło z Renatą Piątkowską w MBP

stw24.pl9 lipca 2020

Bezpieczny autobus – wykaz miejsc kontroli autokarów

stw24.pl8 lipca 2020