Kronika Policyjna

Uwaga! Znowu naciągają metodą „na wnuczka”

Uwaga! Znowu naciągają metodą „na wnuczka”

Dzięki swojej czujności pięć osób ze Stalowej Woli nie padło ofiarą oszusta. Sprawca działał standardowo – telefonował do seniorów podając się za będącego w potrzebie krewnego i prosił o pieniądze. W każdym przypadku próbował wyłudzić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na szczęście mieszkańcy Stalowej Woli nie dali się oszukać, sprawdzając u rodziny, czy rzeczywiście bliscy potrzebują pomocy.

O tym, że kampanie społeczne, komunikaty i apele Policji o rozsądek i ostrożność mieszkańców przynoszą skutek, można było przekonać się wczoraj. Pięcioro seniorów ze Stalowej Woli nie dało się oszukać kobiecie, która dzwoniąc do mieszkańców Stalowej Woli, próbowała wyłudzić różne sumy pieniędzy, podając się za krewną.

Scenariusz działania oszustki był standardowy. Dzwoniąca kobieta podawała się za krewną, która znalazła się w potrzebie, ale nie chciała, aby informowano o tym pozostałą rodzinę. Prosiła o duże sumy pieniędzy, potrzebowała ponad 80 tysięcy złotych – tłumaczyła to spowodowaniem wypadku.

Na szczęście każda z osób, po rozmowie z „potrzebującym krewnym” postanowiła sprawdzić rozmówcę. Po zweryfikowaniu informacji okazywało się, że żaden z krewnych nie potrzebuje pomocy. O próbie oszustwa mieszkańcy Stalowej Woli powiadomili stalowowolską Policję.

Stalowowolscy policjanci nadal przestrzegają przed tym zagrożeniem, apelujemy o rozwagę i ostrożność. Bądźmy podejrzliwi, gdy ktoś prosi nas o pożyczkę. Osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na próby oszustwa na tzw. „wnuczka”. Radzimy, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości sprawdzić wiarygodność rozmówcy i skontaktować się z rodziną. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby oszustwa należy niezwłocznie powiadomić Policję.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021