W Stalowej Woli

V spotkanie „Poezja – lubię to!”z wierszami dedykowanymi

V spotkanie „Poezja – lubię to!”z wierszami dedykowanymi

17 marca w Strefie Spotkań na Dmowskiego 11 odbył się V wieczór z cyklu „Poezja-lubię to!” organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji od 2015 roku przez Grupę Literacką „Feniks”. Tym razem zamiast motywu przewodniego organizatorki zaproponowały czytanie wierszy dedykowanych.

Imprezę otworzyła Aleksandra Grzela, która przywitała przybyłych gości i rozpoczęła tradycyjne losowanie recytatorów z kapelusza, do którego swoje nazwiska wrzucali wszyscy chętni do odczytania wiersza dedykowanego konkretnej osobie – autorstwa ulubionego poety bądź własnego. Były zatem wiersze poświęcone bliskim osobom – rodzicom, dziadkom, rodzeństwu, przyjaciołom, ukochanym, ale też wielkim postaciom współczesnym czy historycznym. Wśród obecnych było bardzo wiele osób piszących, więc nie zabrakło dużej dawki lokalnej poezji.

Czytane były też utwory innych – Wisławy Szymborskiej czy stalowowolanina Mariana Berkowicza, który od zeszłego roku patronuje Ogólnopolskiemu Konkursowi Poetyckiemu „O Dmuchawce Skojarzeń” organizowanego przez

Stowarzyszenie Literackie „Witryna”. Nie mogło również zabraknąć wierszy Piotra Sikorskiego, poety i barda, stałego bywalca spotkań „Poezja – lubię to!”, który zmarł w grudniu zeszłego roku.

Tradycyjnie sala została tematycznie udekorowana – zdjęciami ważnych osób z w ramkach, a także wprowadzającymi odpowiedni nastrój świetlnymi kolorowymi kulami.

Pierwsza „Poezja – lubię to!” odbyła się w 2015 roku. Była to wtedy bardzo spontaniczna inicjatywa Katarzyny Januszczak (autorki nazwy), która podjęła współpracę z Grupą Literacką „Feniks” (Aleksandrą Grzelą, Patrycją Laskowską-Chyłą, Agatą Linek i Alicją Wojdyło). Wielu stalowowolan zainteresowały rozrzucone po różnych instytucjach kultury i kawiarniach bibułowe cukierki, w których znajdowały się zaproszenia na wieczór oraz słodki rarytas. Tematem przewodnim była Wiosna.

Jak zapewniają organizatorki wydarzenia – Aleksandra Grzela, Agata Linek i Alicja Wojdyło – spotkania będą się odbywać co roku, a może nawet częściej.

IMG_7930

IMG_7915

IMG_7914

IMG_7902

IMG_7901

IMG_7899

IMG_7891

IMG_7883

AL

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021