W Stalowej Woli

V Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej

W sobotę 2 marca Katolicki Klub Sportowy „Victoria” zorganizował V Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej. Impreza odbyła się w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim: 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wzięło udział 52 uczestników m.in. ze Stalowej Woli, Niska, Górna, Zabrnia, Tarnobrzega, Mielca, Leżajska, Żołyni, Rudnika nad Sanem, Przeworska, Krosna, Sędziszowa Małopolskiego, Rzeszowa, Sandomierza. Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 10:00 i trwały do 14:30.Uczestnicy nagrodzeni w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wręczono również dyplomy uczestnictwa.

Zwycięzcą zawodów w grupie Open został reprezentant Tomasz Pintal ze Stalowej Woli (6,5 pkt.), drugi był Marcin Maj z UKS SP1 Leżajsk (6,0 pkt.), podium zamknął Krzysztof Socha z UKS SP1 Leżajsk (5,0 pkt.), a czwarty był Kacper Kłok z Uranii Krosno (5,0 pkt.). W klasyfikacji wiekowej 2003-2008 pierwsze miejsce zajęła Izabela Tokarz
z Ksz Gambit Przeworsk (5,5 pkt.), tuż za nią uplasował się Adam Biesiadecki z TKSzach Tarnobrzeg (5,0 pkt.), z kolei trzecie miejsce zajął Piotr Działak z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria (5,0 pkt.), a czwarte zdobył Filip Gemzik (5,0 pkt.).

W klasyfikacji wiekowej 2009 i młodsi zwyciężył Alan Kordas z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria (4,0 pkt.), drugi był jego klubowy kolega Mateusz Grusiecki (4,0 pkt.), miejsce trzecie zajął Miłosz Mazurkiewicz z UKS SP 1 Leżajsk (3,0 pkt.), a czwarty był Michał Rzeszowiak z TKSzach Tarnobrzeg (3,0 pkt.).