kultura i rozrywka

„VI Stalowa Dycha” i „Weekend dla zdrowia” już w niedzielę

„VI Stalowa Dycha” i „Weekend dla zdrowia” już w niedzielę

W najbliższą niedzielę 8 lipca na placu J. Piłsudskiego obok Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli wystartuje „VI Stalowa Dycha”. Tradycyjnie biegom towarzyszyć będzie „Weekend dla zdrowia”. 

Biuro zawodów będzie czynne w niedzielę od godz. 13:00 do godz. 16:00 w strefie startowej obok Miejskiego Domu Kultury. O godz. 15:00 ruszają „Biegi Nadziei Olimpijskich”, w których mogą startować najmłodsi biegacze. Natomiast start Biegu Głównego zaplanowano na godz. 16.30.

Jednocześnie w alejkach obok fontanny przy Miejskim Domu Kultury o godz. 15:00 w ramach „Weekendu dla zdrowia” działalność rozpocznie Miasteczko Profilaktyczne, w którym będzie można bezpłatnie dokonać pomiaru ciśnienia krwi, pomiaru poziomu cukru we krwi, będzie prowadzona również nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Będziemy mówić o profilaktyce, ale także o bezpieczeństwie, nie tylko tym zdrowotnym. Tego dnia będą z nami przedstawiciele Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stalowej Woli oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stalowej Woli.

W Miasteczku Zabawy od godz. 15:00 najmłodsi będą mieli okazję m.in. wykazać się talentem plastycznym, a przedstawiciele organizacji pozarządowych z powiatu stalowowolskiego będą rywalizować podczas IV Spartakiady Stowarzyszeń.

Z myślą o najmłodszych, którzy rozpoczęli czas wakacji, Powiat Stalowowolski i Fundacja Fundusz Lokalny SMK przygotowała rodzinny konkurs plastyczny.
W ramach konkursu dzieci mają za zadanie przygotować plakat formatu A3 prezentujący pomysł na: „Promocję zdrowia wśród mieszkańców” lub „Promocję bezpiecznego zachowywania się na drogach publicznych lub zbiornikach wodnych lub w sieci internetowych przez dzieci i młodzież”.
Dzieci z gotowym plakatem i opiekunem prawnym zapraszamy na „Weekend dla zdrowia” na godzinę 15.00, wówczas wspólnie wypełnią ankietę wiedzy o powiecie stalowowolskim i Fundacji. Wśród uczestników rozlosowane będą atrakcyjne nagrody. Nagroda główna to ROWER!

Od godziny 15.00 rusza także IV Spartakiada Stowarzyszeń organizowana przez Radę Organizacji Pozarządowych Powiatu Stalowowolskiego.
Zachęcamy stowarzyszenia do udziału, w rywalizacji na wesoło. Do udziału w Spartakiadzie Stowarzyszeń zapraszamy reprezentacje członków stowarzyszeń liczące min. 3 osoby. Ani wiek, ani ograniczona sprawność fizyczna nie są przeszkodami w rywalizacji stowarzyszeń. Każdy uczestnik znajdzie konkurencję, w której może wygrać. A do wygrania są atrakcyjne nagrody, m.in. bony na kwotę 700, 500 i 300 zł do agencji reklamowej.
Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze do czwartku na adres: nitaka.pl@gmail.com

WEEKEND18

Materiały prasowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl5 czerwca 2020

Imię dla edukacyjnego robocika wybrane!

stw24.pl3 czerwca 2020

Muzeum zaprasza na Rodzinne niedziele

stw24.pl2 czerwca 2020

Czwórmiasto może połączyć nowa linia kolejowa

stw24.pl1 czerwca 2020

Dziś 1 czerwca Dzień Dziecka

stw24.pl1 czerwca 2020

Place zabaw i siłownie na powietrzu otwarte od jutra

stw24.pl29 maja 2020

Utrudnienia na drodze gminnej Przyszów …

stw24.pl29 maja 2020

Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego w sieci

stw24.pl29 maja 2020
mbp

Zarezerwuj książkę przez katalog online

stw24.pl28 maja 2020