kultura i rozrywka

„VI Stalowa Dycha” i „Weekend dla zdrowia” już w niedzielę

„VI Stalowa Dycha” i „Weekend dla zdrowia” już w niedzielę

W najbliższą niedzielę 8 lipca na placu J. Piłsudskiego obok Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli wystartuje „VI Stalowa Dycha”. Tradycyjnie biegom towarzyszyć będzie „Weekend dla zdrowia”. 

Biuro zawodów będzie czynne w niedzielę od godz. 13:00 do godz. 16:00 w strefie startowej obok Miejskiego Domu Kultury. O godz. 15:00 ruszają „Biegi Nadziei Olimpijskich”, w których mogą startować najmłodsi biegacze. Natomiast start Biegu Głównego zaplanowano na godz. 16.30.

Jednocześnie w alejkach obok fontanny przy Miejskim Domu Kultury o godz. 15:00 w ramach „Weekendu dla zdrowia” działalność rozpocznie Miasteczko Profilaktyczne, w którym będzie można bezpłatnie dokonać pomiaru ciśnienia krwi, pomiaru poziomu cukru we krwi, będzie prowadzona również nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Będziemy mówić o profilaktyce, ale także o bezpieczeństwie, nie tylko tym zdrowotnym. Tego dnia będą z nami przedstawiciele Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stalowej Woli oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stalowej Woli.

W Miasteczku Zabawy od godz. 15:00 najmłodsi będą mieli okazję m.in. wykazać się talentem plastycznym, a przedstawiciele organizacji pozarządowych z powiatu stalowowolskiego będą rywalizować podczas IV Spartakiady Stowarzyszeń.

Z myślą o najmłodszych, którzy rozpoczęli czas wakacji, Powiat Stalowowolski i Fundacja Fundusz Lokalny SMK przygotowała rodzinny konkurs plastyczny.
W ramach konkursu dzieci mają za zadanie przygotować plakat formatu A3 prezentujący pomysł na: „Promocję zdrowia wśród mieszkańców” lub „Promocję bezpiecznego zachowywania się na drogach publicznych lub zbiornikach wodnych lub w sieci internetowych przez dzieci i młodzież”.
Dzieci z gotowym plakatem i opiekunem prawnym zapraszamy na „Weekend dla zdrowia” na godzinę 15.00, wówczas wspólnie wypełnią ankietę wiedzy o powiecie stalowowolskim i Fundacji. Wśród uczestników rozlosowane będą atrakcyjne nagrody. Nagroda główna to ROWER!

Od godziny 15.00 rusza także IV Spartakiada Stowarzyszeń organizowana przez Radę Organizacji Pozarządowych Powiatu Stalowowolskiego.
Zachęcamy stowarzyszenia do udziału, w rywalizacji na wesoło. Do udziału w Spartakiadzie Stowarzyszeń zapraszamy reprezentacje członków stowarzyszeń liczące min. 3 osoby. Ani wiek, ani ograniczona sprawność fizyczna nie są przeszkodami w rywalizacji stowarzyszeń. Każdy uczestnik znajdzie konkurencję, w której może wygrać. A do wygrania są atrakcyjne nagrody, m.in. bony na kwotę 700, 500 i 300 zł do agencji reklamowej.
Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze do czwartku na adres: nitaka.pl@gmail.com

WEEKEND18

Materiały prasowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Projekt „Tradycja jak źródło” w Domu Kultury w Pysznicy

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Społecznicy upiększyli centrum Rzeczycy Długiej

stw24.pl21 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Złote Gody w Gminie Pysznica

stw24.pl19 października 2021