sport

VIII Gala Sportu Młodzieżowego

VIII Gala Sportu Młodzieżowego

Bartłomiej Stój, Danuta Urbanik, Oliwia Pakuła i Angelika Sarna – czwórka lekkoatletów otrzymała wojewódzkie stypendia sportowe.

Podczas uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze sportowi z Podkarpacia otrzymali stypendia oraz nagrody zarządu województwa. Pamiątkowe dyplomy wręczyła wicemarszałek Maria Kurowska.

W tym roku zarząd województwa przeznaczył na stypendia sportowe blisko 400 tys. zł, a na nagrody 65 tys. zł. Stypendia przyznano 127 osobom. Ich wysokość uzależniona jest od kategorii wiekowej zawodników oraz ich osiągnięć sportowych.

Bartłomiej Stój otrzymał stypendium w wysokości 450 zł miesięcznie, Danuta Urbanik – 400 zł, Oliwia Pakuła i Angelika Sarna – 350 zł.
Nagrody zarząd województwa przyznał 6 osobom, które swoją społeczną pracą przyczyniły się do rozwoju sportu dzieci i młodzieży na terenie województwa podkarpackiego. Jednocześnie Barbara Górska i Robert Karnasiewicz otrzymali nagrody za całokształt działalności na rzecz sportu.

Największą grupą nagrodzonych są trenerzy, którzy zostali docenieni za osiągnięcia ich podopiecznych w roku 2015. Wyniki przez nich osiągane to medale Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, a także udział i medale Mistrzostw Świata.

Nagrody otrzymało także 17 zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w tym – z inicjatywy Zarządu Województwa Podkarpackiego – kickbokser Mateusz Kubiszyn (Sokół Jarosław), który w ubiegłym roku zdobył złoty medal Mistrzostw Świata rozgrywanych w Irlandii.

Podczas gali wicemarszałek Maria Kurowska wręczyła też odznaczenie „Za zasługi dla sportu” panu Gabrielowi Szajnie oraz wyróżnienia Ministerstwa Sportu i Turystyki dla Klaudii Pieprzak i Bartłomieja Stója.

Urząd Marszałkowski / Małgorzata Petecka

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Oliwia Sybicka na konsultacjach w Puszczykowie

stw24.pl30 marca 2021

Drugie miejsce MKT w konkursie na Klub Roku SiA

stw24.pl25 marca 2021

Trzy kolejki i po awansie.

stw24.pl20 marca 2021

Pierwszaki z gminy Pysznica pływają na medal

stw24.pl17 marca 2021

SP MOTYL z medalami na “Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego Dzieci”

stw24.pl16 marca 2021

Oliwia na Tennis Europe, jako jedyna polka w finale

stw24.pl10 marca 2021

Obiecanki cacanki Prezydenta

stw24.pl6 marca 2021

Dwa zwycięstwa młodziczek VEGI MOSiR w Przemyślu

stw24.pl2 marca 2021