Voster ATS Team- pierwsze podium UCI w tym sezonie

Voster ATS Team rozpoczął ściganie w imprezach wpisanych do kalendarza UCI. Wyścig Dookoła Mazowsza (UCI 2.2) oraz Puchar Ministra Obrony Narodowej (UCI 1.2) otworzyły ponownie rywalizację na europejskich szosach.

Cztery dni ścigania Dookoła Mazowsza (15-18 lipca) przyniosły  pierwsze podium (UCI) w tym sezonie. Na ostatnim etapie z metą w Kozienicach, Sylwester Janiszewski zameldował się z trzecią lokatą i stanął na najniższym stopnium podium, razem z Niemcem Felixem Grossem i Włochem Matteo Fortinem. Wcześniej kolarze rywalizowali najpierw w Teresinie – niestety pierwszy etap musiał zostać anulowany z powodu kolizji na trasie wyścigu. Drugiego dnia zmagań odbyła się czasówka na torze wyścigów konnych na Służewcu, a dzień później peleton walczył na ulicach Grodziska Mazowieckiego.

19 lipca rywalizacja przeniosła się do miejscowości Wysokie Mazowieckie. Tam rozegrany został wyścig jednodniowy o Puchar MON. W bardzo obiecującej akcji mieliśmy Piotra Brożynę, niestety dwuosobowa grupka została schwytana na 3 km przed metą. Ostatecznie na piątym miejscu po finiszu z peletonu wyścig zakończył Paweł Franczak.

Następne starty ekipy to wyścigi etapowe w Rumunii i Bułgarii: Sibiu Tour oraz Tour of Bulgaria.