sport

Voster ATS Team rozpoczyna ściganie w Chorwacji

Voster ATS Team rozpoczyna ściganie w Chorwacji

Wyścigi rozgrywane w ramach chorwackiego Istrian Spring Trophies będą pierwszym sprawdzianem formy dla zespołu Voster ATS. Ekipa pełnym składem zameldowała się właśnie na Istrii, gdzie odbędzie kolejne zgrupowanie połączone ze startami.

W Chorwacji kolarze Voster ATS Team spędzą w sumie dwa tygodnie, w ciągu których będą trenowali w sprzyjających warunkach, a także wystartują w trzech imprezach: dwóch wyścigach jednodniowych (UCI 1.2) oraz etapówce (UCI 2.2). Wstępne listy startowe zapowiadają, że będzie to mocne wejście w sezon.

Chorwackie zmagania otworzy 3 marca Umag Trophy. Kolarze będą ścigać się na stosunkowo płaskiej, 20-kilometrowej rundzie. Cztery dni później, 7 marca, na zawodników czeka klasyk Porec Trophy.

Spodziewamy się, że na finisz przyjedzie duża grupa, dlatego wystawiamy na te dwa wyścigi składy z szybkimi kolarzami. Wiemy, że nasi zawodnicy solidnie przepracowali okres przygotowawczy i są w dobrej dyspozycji, jednak trzeba pamiętać, że jest to początek sezonu i zawsze pozostaje jakaś niewiadoma. Składy są tak skomponowane, aby w każdym wyścigu powalczyć, ale też tak, żeby wszyscy mieli szansę się sprawdzić. Tylko Paweł Cieślik jeszcze nie wystartuje, ponieważ po wypadku, któremu uległ miał ponad półtora miesiąca opóźnienia w treningach i teraz dajemy mu czas, aby spokojnie mógł dojść do pełnej dyspozycji – komentuje Mariusz Witecki, dyrektor sportowy.

11-14 marca rozegrany zostanie liczący cztery etapy wyścig Istrian Trophy.

Skład Voster ATS Team na Umag Trophy:   Szymon Krawczyk, Sylwester Janiszewski, Maciej Paterski, Damian Papierski, Jakub Murias, Krzysztof Parma

Skład Voster ATS Team na Porec Trophy: Paweł Franczak, Damian Papierski, Szymon Krawczyk, Krzysztof Parma, Patryk Stosz, Jakub Murias

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Oliwia Sybicka na konsultacjach w Puszczykowie

stw24.pl30 marca 2021

Drugie miejsce MKT w konkursie na Klub Roku SiA

stw24.pl25 marca 2021

Trzy kolejki i po awansie.

stw24.pl20 marca 2021

Pierwszaki z gminy Pysznica pływają na medal

stw24.pl17 marca 2021

SP MOTYL z medalami na “Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego Dzieci”

stw24.pl16 marca 2021

Oliwia na Tennis Europe, jako jedyna polka w finale

stw24.pl10 marca 2021

Obiecanki cacanki Prezydenta

stw24.pl6 marca 2021

Dwa zwycięstwa młodziczek VEGI MOSiR w Przemyślu

stw24.pl2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

stw24.pl1 marca 2021