W Stalowej Woli

W Ambulatorium będzie elektroniczna rejestracja

W Ambulatorium będzie elektroniczna rejestracja

Taki system planuje wprowadzić Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. Kwiatkowskiego w Stalowej Woli. Inwestycję tę, a także zakup innego sprzętu finansowo wsparł samorząd Stalowej Woli kwotą w sumie ponad 55 tys. zł.

SPZOZ zwrócił się do miasta o wsparcie tego zadania, które placówka musi spełnić zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jest to wymóg prawny, dzięki któremu Ambulatorium uzyska więcej  punktów w kontraktowaniu świadczeń przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jak wyjaśniał podczas obrad sesji rady miasta Wojciech Korkowski, dyrektor SPZOZ, zakup systemu elektronicznej rejestracji pacjentów jest spełnieniem wymogu zawartego w rozporządzeniu  ministra zdrowia w sprawie warunków udzielania świadczeń zdrowotnych. Placówki mają go spełnić do początku przyszłego roku.

– Do tej pory powzięliśmy spore nakłady i zrobiliśmy dużo w kwestii informatyzacji zakładu, natomiast to jeszcze nie jest spełnione. Posiadanie tych elektronicznych systemów pozwoli pacjentom rejestrować się drogą internetową. Jest to element rankingujący przy kontraktowaniu świadczeń z NFZ, gdyż można otrzymać więcej punktów. Nie posiadanie tego jest czynnikiem negatywnie wpływającym na punktację oferty – tłumaczył dyrektor Wojciech Korkowski.

Radni pozytywnie ustosunkowali się do tej prośby i przyznali dofinansowanie w kwocie w sumie 55 142 zł.  Jest to kwota pokrywająca 80 proc. kosztów zakupu sprzętu.
Miasto przekazało blisko 24 tys. zł na  zakup sprzętu elektronicznego, 16 tys. zł na zakup głowicy do aparatu USG oraz nieco ponad 15 tys. zł. na zakup aparatu do laseroterapii.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021