W Stalowej Woli

W bliskim kręgu – spotkanie z Mirosławem Osowskim

W bliskim kręgu – spotkanie z Mirosławem Osowskim

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza zaprasza na spotkanie autorskie z Mirosławem Osowskim, które odbędzie się w czwartek, 22 marca o godzinie 18 w obiekcie MBP przy ul. ks. J Popiełuszki 10.

Stalowowolski literat przedstawi swoją najnowsza publikację „W bliskim kręgu: recenzje i biogramy”. – Myśl wydania książki z recenzjami autorów, z którymi się znałem lub przyjaźniłem zrodziła się 3 lata temu. Służyły głównie jako słowo wstępne na promocjach. Niektóre tylko były publikowane w nieistniejącym już mieleckim „Nadwisłoczu”, w skromnych rozmiarach w „Naszym Domu – Rzeszowie czy lokalnej „Sztafecie”, a ostatnio także w „Gazecie Kulturalnej”. Większość nie miała jednak takiego szczęścia. Publikacja książkowa załatwia niejako lukę sprzed lat – pisze autor we wstępie publikacji.

W książce znajdziemy recenzje publikacji i biogramy takich autorów jak Ryszard Mścisz, Małgorzata Żurecka , Mirosław Grudzień, Czesław Główka czy Anatol Diaczyński.

plakat_osowski_www

Mirosław Osowski urodził się w 1942 roku w Grabowie koło Łęczycy. Nauki pobierał m.in. w Niższym Seminarium OO Oblatów w Markowicach k. Inowrocławia, ukończył filologię polską, pracował jako górnik w Kopalni Węgla Kamiennego „Mysłowice”, był również nauczycielem. Jest autorem utworów prozatorskich: powieści „Tomasz”, „Domki z kart” czy „Świniobicie”. Osowski to wieloletni współpracownik prasy regionalnej, pisywał m.in. do tygodnika „Sztafeta”, „Tygodnika Nadwiślańskiego”, „Echa Dnia”. Autor reportaży z małych miasteczek do dwutygodnika „Sycyna”.

W 2006 roku opublikował powieść autobiograficzną „Powołanie”. W swoim dorobku ma również książkę wspomnieniową „W krainie dzieciństwa” czy 4-tomową „Sagę rodu Oryszów”. Wydał także 2 tomiki poezji – „Jesień” i „Jesień 2”.  Za twórczość literacką został wielokrotnie nagrodzony m. in.: otrzymał dwukrotnie nagrodę Prezydenta Miasta Stalowej Woli „Gałązka Sosny” – w 2003 oraz 2017 roku.

Źródło: MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021