kultura i rozrywka

W gwardii od pokoleń – konkurs regionalny dla rodzin

W gwardii od pokoleń – konkurs regionalny dla rodzin

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza do wzięcia udziału w regionalnym konkursie pn. „W gwardii od pokoleń”. Konkurs adresowany jest do rodzin, które mogą poszczycić się i udokumentować kilkupokoleniowe tradycje przynależności swoich członków do Gwardii Narodowej im. Tadeusza Kościuszki z Majdanu Zbydniowskiego, straży grobowej w Zaleszanach. Konkurs jest skierowany do wszystkich kategorii wiekowych.

GWARDIA plakat.indd

Konkurs regionalny dotyczący unikatowej tradycji służenia w Gwardii Narodowej zachowanej w miejscowości Majdan Zbydniowski da niepowtarzalną okazję do podzielenia się opowieściami znanymi dotąd tylko w rodzinnym kręgu. Dzięki temu odkryjemy historie, których nie znajdziemy w podręcznikach. Konkurs pokaże, z jak wielu perspektyw można patrzeć na lokalne tradycje.
Muzeum chciałoby dotrzeć do jak największej liczby historii, które do tej pory znane były jedynie wąskiemu gronu rodzin gwardzistów. Za udokumentowanie rodzinnych tradycji przynależności do gwardii zostały przygotowane atrakcyjne nagrody.
Konkurs nie ogranicza formy wypowiedzi, ma ponadto walor edukacyjny – zachęca bowiem do pogłębienia wiedzy historycznej na temat tradycji swojej rodziny, miejscowości, regionu. Oprócz możliwości zdobycia atrakcyjnej nagrody głównej (wysokiej klasy aparat fotograficzny), konkurs daje szansę rozpropagowania informacji na temat tradycji rodzinnych na nowo powstającym muzealnym portalu internetowym, na którym znajdą się zwycięskie prace konkursowe.
Forma, w jakiej będzie zapisana dana historia, jest dowolna. Może to być np. komputerowo lub ręcznie napisany tekst, nagranie foniczne, krótki film czy też fotografie z opisem.

Ostateczny termin dostarczenia prac to 30 lipca 2015 r.

Regulamin i karta zgłoszenia na konkurs dostępne są na stronie internetowej muzeum www.muzeum.stalowawola.pl/aktualnosci oraz www.muzeum.stalowawola.pl/projekty.
Konkurs jest realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Projekt „Tradycja jak źródło” w Domu Kultury w Pysznicy

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Społecznicy upiększyli centrum Rzeczycy Długiej

stw24.pl21 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Złote Gody w Gminie Pysznica

stw24.pl19 października 2021