kultura i rozrywka

W gwardii od pokoleń – konkurs regionalny dla rodzin

W gwardii od pokoleń – konkurs regionalny dla rodzin

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza do wzięcia udziału w regionalnym konkursie pn. „W gwardii od pokoleń”. Konkurs adresowany jest do rodzin, które mogą poszczycić się i udokumentować kilkupokoleniowe tradycje przynależności swoich członków do Gwardii Narodowej im. Tadeusza Kościuszki z Majdanu Zbydniowskiego, straży grobowej w Zaleszanach. Konkurs jest skierowany do wszystkich kategorii wiekowych.

GWARDIA plakat.indd

Konkurs regionalny dotyczący unikatowej tradycji służenia w Gwardii Narodowej zachowanej w miejscowości Majdan Zbydniowski da niepowtarzalną okazję do podzielenia się opowieściami znanymi dotąd tylko w rodzinnym kręgu. Dzięki temu odkryjemy historie, których nie znajdziemy w podręcznikach. Konkurs pokaże, z jak wielu perspektyw można patrzeć na lokalne tradycje.
Muzeum chciałoby dotrzeć do jak największej liczby historii, które do tej pory znane były jedynie wąskiemu gronu rodzin gwardzistów. Za udokumentowanie rodzinnych tradycji przynależności do gwardii zostały przygotowane atrakcyjne nagrody.
Konkurs nie ogranicza formy wypowiedzi, ma ponadto walor edukacyjny – zachęca bowiem do pogłębienia wiedzy historycznej na temat tradycji swojej rodziny, miejscowości, regionu. Oprócz możliwości zdobycia atrakcyjnej nagrody głównej (wysokiej klasy aparat fotograficzny), konkurs daje szansę rozpropagowania informacji na temat tradycji rodzinnych na nowo powstającym muzealnym portalu internetowym, na którym znajdą się zwycięskie prace konkursowe.
Forma, w jakiej będzie zapisana dana historia, jest dowolna. Może to być np. komputerowo lub ręcznie napisany tekst, nagranie foniczne, krótki film czy też fotografie z opisem.

Ostateczny termin dostarczenia prac to 30 lipca 2015 r.

Regulamin i karta zgłoszenia na konkurs dostępne są na stronie internetowej muzeum www.muzeum.stalowawola.pl/aktualnosci oraz www.muzeum.stalowawola.pl/projekty.
Konkurs jest realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Wystawa z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

stw24.pl1 marca 2021

Przerwa w dostawie wody

stw24.pl1 marca 2021

Dzień Kobiet w Muzeum

stw24.pl1 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

stw24.pl1 marca 2021
trening_fitnes

„Familijne LOWE” z trenerem w gminie Zaleszany

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021
woda-kran

Przerwa w dostawie wody !

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Oliwier Szot z Nowosielca prowadzącym The Voice Kids !!!

stw24.pl18 lutego 2021