sport

W Hiszpanii kierowcy mają więcej cierpliwości dla kolarzy

W Hiszpanii kierowcy mają więcej cierpliwości dla kolarzy

Kolarz Adam Stachowiak, trener jiu-jitsu Paweł Kunysz oraz biegaczka Małgorzata Osiecka. To oni znaleźli się w gronie najpopularniejszych sportowców drugiego Plebiscytu Sportowego portalu stw24.pl. Czytelnicy docenili ich sukcesy, na które ciężko pracowali. Sportowcy podczas gali dziękowali tym, którzy na nich głosowali.  

Adam Stachowiak cieszył się największą popularnością i zdobył największa liczbę głosów w plebiscycie – 2 177. Drugi sezon będzie jeździł w Voster Uniwheels Team, a jego przygoda z kolarstwem trwa już około 17 lat.
– Ubiegły sezon był bardzo udany. Zdobyłem indywidualnie wicemistrzostwo na mistrzostwach Polski, startowałem także w Tour de Pologne w reprezentacji Polski. Wspólnie z kolegami uzyskiwaliśmy bardzo dobre wyniki – mówi sportowiec.

Dla niego kolarstwo, to tradycja rodzinna zarówno jego wujek jak i ojciec jeździli na rowerze. – W dużej mierze to zasługa taty, gdyż on zaprowadził mnie na pierwszy trening kolarski, złapałem bakcyla i i jeżdżę do dziś. Chociaż kolarstwo jest bardzo ciężkim sportem, wymaga codziennych treningów  trwających od 3 do 6 godzin, bez względu na warunki pogodowe. Nie ważne czy jest ciepło, zimno, musimy realizować – zaznacza.
Podkreśla, że oczywiście zasadnicze treningi odbywają się na szosie, gdzie trzeba się włączyć się w ruch drogowcy. Miał wiele przygód z kierowcami, jedni byli bardziej uprzejmi, drudzy mniej. Miał nawet wypadek został potrącony przez auto i doznał wstrząśnienia mózgu.

– Jak ktoś na mnie trąbi, to pozdrawiam machając ręką.  Podchodzę do tego bardziej pozytywnie niż negatywnie – stwierdza. Jak zaznacza, np. w Hiszpanii gdzie też trenuje, kierowcy mają większą cierpliwość do kolarzy. W przypadku, gdy nie mają możliwości wyprzedzenia jadącej grupy, to potrafią spokojne za nimi jechać nawet przez kilkanaście minut.
Kolarz jest wielkim entuzjastą tego sportu. – Ja się cieszę, gdy mogę wsiąść na rower – stwierdza. Choć dodaje, że długie wyścigi, w których trzeba codziennie pokonać wiele kilometrów są bardzo wyczerpujące.
BAL MISTRZÓW SPORTU 2018 (134)
Dla sportowców ich pasje są jednocześnie stylem życia, którym zarażają innych. – Dla mnie jiu-jitsu to jest styl życia, ten sport walki uczy pokory, szacunku. To też przekłada się na życie codzienne. Niektórych zarażam swoją pasją. Ludziom się to podoba, że na macie znajdują drugą rodzinę. Jak ktoś trenuje systematycznie, rzetelnie i lubi to co robi, to sukcesy są tylko kwestią czasu – mówi Paweł Kunysz, mistrz brazylijskiego jiu-jitsu, który w plebiscycie został najpopularniejszym trenerem.

Trenuje on dzieci w stalowowolskim Klubie Kaito. – Mamy trzy grupy wiekowe, najmłodszą w której są dzieci od 5. roku życia, średnią i najstarszą, w której są starsi, którzy już wiedzą czym jest ten sport. W sumie jest około 50 osób – mówi trener. Jak zaznacza, jeśli chodzi o grupę najmłodszą to treningi polegają na zabawie, mającej na celu poprawienie sprawności, jest gimnastyka, praca nad koordynacją.
Ze swojej pracy trenerskiej jest zadowolony, jego podopieczni zdobywają medale na mistrzostwach Polski i Europy. – Cieszę się z tego, że nas znają na świecie, a ten sport nie jest u nas tak bardzo popularny. Konkurujemy z bardzo dużymi klubami, które mają wieloletnią tradycję – mówi z zadowoleniem trener.

W kategorii talent czytelnicy portalu wybrali Małgorzatę Osiecka lekkoatletkę z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria.  Małgosia nie była obecna podczas gali, gdyż w tym czasie przebywała na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

stw24.pl7 października 2021

Lekcja WF-u z Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą

stw24.pl6 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Voster ATS Team na CRO Race

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021

Paterski siódmy w PWZ Zuidenveld Tour

stw24.pl20 września 2021