kultura i rozrywka

W krainie uśmiechu – opera w MDK

W krainie uśmiechu – opera w MDK

„W krainie uśmiechu”, pod takim tytułem 19 grudnia 2015 roku odbędzie się koncert w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. 

Wieczór poprowadzi znany śpiewak operowy Kazimierz Kowalski, a wystąpią soliści związani z Polską Operą Kameralną, która prezentuje spektakle operowe w miastach, w których nie ma stałych teatrów muzycznych. Warto zaznaczyć, że ci artyści gościli już w stalowowolskim MDK w maju tego roku, a ich koncert – zorganizowany przez Powiat Stalowowolski oraz Miasto Stalowa Wola, przyciągnął tłumy widzów. – Wspaniali słuchacze, wspaniała scena – zachwalał prowadzący imprezę Kazimierz Kowalski, popularny śpiewak operowy znany nie tylko z polskich scen, ale i prowadzonej przez siebie audycji w I Programie Polskiego Radia.

– Tamten koncert zakończył się sukcesem. Sala widowiskowa MDK była wypełniona po brzegi, a ludzie doskonale się bawili. Dlatego od razu rozpoczęliśmy starania, aby tę imprezę powtórzyć. Udało się to dzięki współpracy z prezydentem miasta oraz firmą Lotos, dzięki czemu zainteresowani mieszkańcy będą mogli obejrzeć artystów nieodpłatnie – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski. – Z przyjemnością udostępniliśmy obiekt Miejskiego Domu Kultury na potrzeby koncertu „W krainie uśmiechu”. Będzie to już czas przedświąteczny, więc potraktujmy tę imprezę właśnie jako świąteczną niespodziankę dla naszych mieszkańców – komentuje Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Koncert będzie okazją do posłuchania najsłynniejszych przebojów operowych, operetkowych i musicalowych. Będą to utwory pochodzące z takich dzieł, jak m.in.: „Straszny Dwór”, „Wesele Figara”, „Księżniczka Czardasza” czy „Skrzypek na dachu”. Obok Kowalskiego, na scenie wystąpią również: Małgorzata Kulińska, Emilia Zielińska, Andrzej Niemierowicz i Mirosław Niewiadomski, a akompaniowała im będzie Ewa Szpakowska. Ale to nie wszystko, bo na widzów czeka jeszcze niespodzianka, w postaci gościnnego występu wraz z artystami operowymi… działającego w MDK Chóru Lasowiacy pod dyrekcją Piotra Szpary.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca na sali widowiskowej MDK, wejść na imprezę będzie można jedynie za okazaniem zaproszenia. Wszystkich mieszkańców chcących otrzymać taką wejściówkę informujemy, że od dnia 14 grudnia, będzie można je odbierać w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli (pokój nr 114) oraz w Urzędzie Miasta (pokój nr 37). Ilość zaproszeń jest ograniczona, dlatego 1 osoba będzie mogła otrzymać maksymalnie 2 sztuki.

Zapraszamy!

Organizatorami koncertu są Powiat Stalowowolski oraz Miasto Stalowa Wola. Wstęp na widowisko jest dla mieszkańców bezpłatny dzięki wsparciu firmy Lotos.

źródło: Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021