W Stalowej Woli

W mieście będzie druga hala targowa

W mieście będzie druga hala targowa

Do połowy tego roku ma być gotowy projekt techniczny modernizacji placu targowego w Stalowej Woli. W budżecie miasta na 2016 rok zostało zarezerwowane 120 tys. zł na ten cel. Jeszcze w tym miesiącu ma być zorganizowane spotkanie z osobami zainteresowanymi, które także mogą mieć propozycje co do przebudowy tego miejsca.

Plany miasta, co do modernizacji terenu placu targowego nieco komplikują sprawy formalne. Jak zaznacza prezydent Lucjusz Nadbereżny kwestia ta będzie musiała zostać rozwiązana na początku tego roku.  Chodzi o wieloletnie umowy dzierżawy części placu targowego dla spółki Resko i dla stowarzyszenia Zieleniak. W przypadku Zieleniaka, umowa na dzierżawę nie została przedłużona. Natomiast spółce Resko, jeszcze  w poprzedniej kadencji, została przedłużona dzierżawa pomimo, że Rada Miasta unieważniła tę uchwałę. Spółka ta trwa w sporze z miastem. A Resko miało plany budowania hali targowej na dzierżawionym terenie.
Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia.  W moim przekonaniu cały teren placu targowego, jako strategiczny zarówno dla mieszkańców jak i dla kupców, powinien być zintegrowany i miasto powinno wziąć za niego odpowiedzialność. Chciałbym, aby to miejsce było modernizowane właśnie przez miasto. W tym roku musimy przystąpić do pierwszych prac, uregulować sprawy własnościowe. Zwłaszcza, że mamy ostatnią szansę na pozyskanie 1 mln zł na ten cel z programu obszarów wiejskich w I kwartale tego roku – stwierdza prezydent.
Początkiem stycznia planuje zorganizowanie spotkania, na które zostaną zaproszeni m.in.  kupcy i osoby prowadzące tam działalność gospodarczą, by wypowiedzieli się na temat zagospodarowania tego terenu. Koncepcja architektoniczna nowej hali, która ma stanąć w miejscu obecnego zieleniaka, jest już gotowa i zostanie przedstawiona na tym spotkaniu. Obecnie osoby handlujące w tym miejscu, mają bardzo trudne warunki, nie ma tam wody, odpływu, a ponadto teren nie wygląda najestetyczniej. W planach modernizacji są też drobne elementy infrastruktury jak np. ławeczki, dla osób, które przychodzą na zakupy. Po przebudowie miejsce to ma być bardziej nowoczesne i przyjazne dla kupców i klientów.
W ramach budowy nowego targowiska powstaną też miejsca parkingowe wzdłuż torów.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021