W Stalowej Woli

W mieście będzie druga hala targowa

W mieście będzie druga hala targowa

Do połowy tego roku ma być gotowy projekt techniczny modernizacji placu targowego w Stalowej Woli. W budżecie miasta na 2016 rok zostało zarezerwowane 120 tys. zł na ten cel. Jeszcze w tym miesiącu ma być zorganizowane spotkanie z osobami zainteresowanymi, które także mogą mieć propozycje co do przebudowy tego miejsca.

Plany miasta, co do modernizacji terenu placu targowego nieco komplikują sprawy formalne. Jak zaznacza prezydent Lucjusz Nadbereżny kwestia ta będzie musiała zostać rozwiązana na początku tego roku.  Chodzi o wieloletnie umowy dzierżawy części placu targowego dla spółki Resko i dla stowarzyszenia Zieleniak. W przypadku Zieleniaka, umowa na dzierżawę nie została przedłużona. Natomiast spółce Resko, jeszcze  w poprzedniej kadencji, została przedłużona dzierżawa pomimo, że Rada Miasta unieważniła tę uchwałę. Spółka ta trwa w sporze z miastem. A Resko miało plany budowania hali targowej na dzierżawionym terenie.
Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia.  W moim przekonaniu cały teren placu targowego, jako strategiczny zarówno dla mieszkańców jak i dla kupców, powinien być zintegrowany i miasto powinno wziąć za niego odpowiedzialność. Chciałbym, aby to miejsce było modernizowane właśnie przez miasto. W tym roku musimy przystąpić do pierwszych prac, uregulować sprawy własnościowe. Zwłaszcza, że mamy ostatnią szansę na pozyskanie 1 mln zł na ten cel z programu obszarów wiejskich w I kwartale tego roku – stwierdza prezydent.
Początkiem stycznia planuje zorganizowanie spotkania, na które zostaną zaproszeni m.in.  kupcy i osoby prowadzące tam działalność gospodarczą, by wypowiedzieli się na temat zagospodarowania tego terenu. Koncepcja architektoniczna nowej hali, która ma stanąć w miejscu obecnego zieleniaka, jest już gotowa i zostanie przedstawiona na tym spotkaniu. Obecnie osoby handlujące w tym miejscu, mają bardzo trudne warunki, nie ma tam wody, odpływu, a ponadto teren nie wygląda najestetyczniej. W planach modernizacji są też drobne elementy infrastruktury jak np. ławeczki, dla osób, które przychodzą na zakupy. Po przebudowie miejsce to ma być bardziej nowoczesne i przyjazne dla kupców i klientów.
W ramach budowy nowego targowiska powstaną też miejsca parkingowe wzdłuż torów.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021