W Stalowej Woli

W mieście grasują złodzieje rowerów

W mieście grasują złodzieje rowerów

W związku z nasilającymi się w ostatnim okresie kradzieżami rowerów, policjanci stalowowolskiej policji oprócz prowadzonych działań wykrywczych, rozpoczęli również kampanię informacyjną, mającą na celu uczulić mieszkańców, że takie zagrożenie istnieje. Policjanci liczą na sygnały od mieszkańców i apelują o właściwe zabezpieczanie jednośladów i nie pozostawianie ich bez właściwych zabezpieczeń.

Na przełomie ostatnich tygodni na terenie Stalowej Woli miały miejsce liczne kradzieże rowerów. Policjanci prowadzą w tej chwili zintensyfikowane działania, których celem i priorytetem jest ustalenie sprawców przestępstw i odzyskanie skradzionego mienia.

Ostatnie kradzieże z włamaniem miały miejsce w nocy z 26 na 27 lipca przy ul. Staszica, gdzie sprawcy po uprzednim dostaniu się do pomieszczeń piwniczych ukradli dwa rowery o łącznej wartości 2200 zł. Kolejne zdarzenie miało miejsce 31 lipca br., gdzie z boksu rowerowego przy ul. Okulickiego skradziono rower o wartości 1000 zł.

Do kradzieży rowerów dochodzi w różnych okolicznościach, czasami to okazja czyni złodzieja. W większości przypadków dochodziło do kradzieży rowerów w wyniku przecięcia linki zabezpieczającej.

Policjanci apelują do mieszkańców o  przekazywanie Policji sygnałów na temat podejrzanych osób, które mogą pojawiać się na klatkach schodowych bloków, czy też zaglądać do piwnic. Każdy sygnał dotyczący podejrzenia – co do intencji osób pojawiających się w rejonie bloku – będzie przez policjantów dokładnie sprawdzony.

Celem policyjnego apelu jest również przekazanie mieszkańcom podstawowych rad i wskazówek, jak uniknąć kradzieży jednośladu oraz jak utrudnić sprawcy popełnienie przestępstwa.

PAMIĘTAJ ! ! !

– przypinaj swój rower do przytwierdzonego, nieruchomego obiektu, jakim może być stojak rowerowy
– wystrzegaj się przypinania roweru do czegokolwiek, co może być łatwo przecięte, złamane, czy jakkolwiek usunięte
– zawsze przypinaj swój rower w miejscach dobrze oświetlonych i widocznych
– przed odejściem od roweru sprawdź zapięcie, by się upewnić, że jest właściwie założone i zamknięte
– postaw na profesjonalne zabezpieczenie, warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad, nawet najprostsze zabezpieczenie może utrudnić kradzież
– dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno. Im więcej czasu zabierze złodziejowi pokonanie zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracisz swój rower
– stosujmy linki rowerowe zawsze – odchodząc nawet na chwilę przypnijmy rower do nieruchomej części otoczenia. Linka powinna trzymać nie koło, które łatwo zdjąć, ale ramę z kołem
– zadbajmy o jak najlepsze zabezpieczenia naszej piwnicy – złodzieja goni czas, więc dobrze zabezpieczone piwnice będzie omijał
– miejmy oczy otwarte na to, kto wchodzi do naszej klatki schodowej. Często bez sprawdzenia, po usłyszeniu przyciśnięcia guzika domofonu, wpuszczamy do środka budynku rożne osoby, wśród których może znaleźć się i złodziej.

KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021