W Stalowej Woli

W przyszłym roku rusza przebudowa ul. Poniatowskiego

W przyszłym roku rusza przebudowa ul. Poniatowskiego

Pod koniec tego roku powiat stalowowolski planuje ogłoszenie przetargu na przebudowę ul. Poniatowskiego w Stalowej Woli. W ciągu 2017 r. inwestycja ta ma być zrealizowana.

Przewidywany koszt przebudowy  tej ulicy na 1,5 km odcinku, to blisko 12,5 mln zł. Jak zaznacza starosta Janusz Zarzeczny, montaż finansowy jest już właściwie zamknięty. Kilka dni temu wojewoda podkarpacka ogłosiła listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Według niej powiat stalowowolski ma otrzymać 3 mln zł. Ponadto kwotą 3,5 mln zł inwestycję tę wsparło miasto.
Jak zauważa prezydent Lucjusz Nadbereżny, dofinansowanie z miasta jest  tak duże, gdyż pieniądze te będą przeznaczone na przełożenie całej infrastruktury technicznej, która znajduje się pod ziemią. Choć ta kwota i tak zapewne nie pokryje kosztu wszystkich koniecznych prac, które będą realizowane przy przebudowie tego fragmentu drogi.

– Planując inwestycje na terenie miasta, podobnie jak na rondzie przy zbiegu ul. Mickiewicza i Solidarności, nie robimy „dziadostwa”, tylko przygotowujemy inwestycje na lata, zabezpieczając całe podziemie tak, aby w przyszłości nie występowały żadne awarie, aby sieci były uporządkowane – wyjaśniał prezydent.

Ul. Poniatowskiego będzie remontowana od wysokości kościoła pw. Opatrzności Bożej do ronda im. rotmistrza Pileckiego. Pierwsza część, od skrzyżowania z ul. Chopina, została kilka lat temu zmodernizowana.
Będzie to bardzo poważna inwestycja, gdyż będą robione także kompleksowe prace, jeśli chodzi o instalacje podziemne. Roboty potrwają przez cały roku. Przetarg będziemy starali się ogłosić jeszcze w tym roku, by z początkiem nowego ruszyły już pierwsze prace – informuje starosta Zarzeczny. Zaznacza, że podczas trwania remontu ulica ta nie będzie całkowicie wyłączona z ruchu, ale cały czas będzie czynna jedna nitka. Tak, ja to było w przypadku przebudowy ul. Klasztornej.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Rozwadowski Targ Staroci już w tę niedzielę

stw24.pl18 czerwca 2021

Uwaga! Ul. Popiełuszki trwają utrudnienia w ruchu dla wszystkich kierowców

stw24.pl17 czerwca 2021

Zarząd z absolutorium i dużymi planami inwestycyjnymi

stw24.pl17 czerwca 2021

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin chorych w szpitalu

stw24.pl17 czerwca 2021

Premiera filmu “Stalowa Wola miastem z piasku i serc”

stw24.pl17 czerwca 2021

Oficjalne otwarcie Rozwadowskiego „Sokoła”

stw24.pl16 czerwca 2021

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Rozwadowską

stw24.pl15 czerwca 2021

32 Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków Pabianice – Stalowa Wola

stw24.pl15 czerwca 2021

Powalczą o mistrzostwo Polski w Stalowej Woli

stw24.pl15 czerwca 2021