W powiecie

W Radomyślu nad Sanem będzie podwójna ścieżka rowerowa

W Radomyślu nad Sanem będzie podwójna ścieżka rowerowa

Prace przy budowie trasy rowerowej w tej gminie dobiegają końca. Obecnie są realizowane w centrum Radomyśla nad Sanem, a także w okolicach cmentarza „Na Zjawieniu”. Tam ścieżka będzie biec po obu stronach jezdni.

Inwestycja ta jest realizowana w ramach ogólnopolskiego projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej”. Jak już pisaliśmy https://stw24.pl/rowerowa-autostrada-pojedziemy-nad-morze/, projekt ten zakłada budowę nowych ścieżek, jednakże na niektórych odcinkach trasa jest prowadzona drogami gminnymi. Prace w gminie Radomyśl nad Sanem są już praktycznie zakończone. Mieszkańcy korzystają już z wyasfaltowanej trasy, która bardzo poprawiła bezpieczeństwo, szczególnie w tych miejscowościach, w których nie ma chodników, jak np. w Woli Rzeczyckiej.

Teraz roboty są prowadzone w centrum Radomyśla nad Sanem. Rozbierany jest chodnik na Dużym Rynku (od skrzyżowania z drogą wojewódzką w kierunku domu weselnego), a także chodnik wzdłuż ul. Legionów aż do Zespołu Szkół. Na tym odcinku będzie położona bezfazowa kostka brukowa. Natomiast już od szkoły w kierunku cmentarza „Na Zjawieniu” ścieżka będzie biegła nie po jednej stronie drogi, jak to jest standardowo robione, ale po obydwu i będzie mieć szerokość nie 2,5 m, a 1,5 m. A już od cmentarza w kierunku mostu na Sanie będzie biec po jednej stronie jezdni.

DSC_0463

– Chcieliśmy, aby dojście do cmentarza, czy to dla pieszych, czy dla rowerzystów było łatwiejsze, stąd taka decyzja by ścieżka była po obu stronach – tłumaczy Jan Pyrkosz, wójt Radomyśla nad Sanem. Dotychczas by dojść na cmentarz mieszkańcy musieli iść piaszczystą ścieżką przez las, albo poboczem drogi, co najbezpieczniejsze nie było.

Wójt zaznacza, że budowa tej trasy idzie bardzo sprawnie i zakończy się prawdopodobne jeszcze w październiku, choć jak dodaje, są jeszcze drobne, a istotne elementy, o które stara się gmina. Chodzi o przejazdy przez ściek odwadniający ścieżkę, który jest na pewnych odcinkach, tam, gdzie trasa rowerowa biegnie bezpośrednio przy jezdni. Mieszkańcy mają utrudniony dojazd do posesji. Tak jest np. w Woli Rzeczyckiej i w Żabnie. Dlatego też konieczne jest by w tych miejscach zostały położone specjalne nakładki. Władze interweniowały w tej sprawie u wykonawcy, a także w Zarządzie Dróg Wojewódzkich.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Społecznicy upiększyli centrum Rzeczycy Długiej

stw24.pl21 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Złote Gody w Gminie Pysznica

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

stw24.pl18 października 2021
morsy fb

Otwarcie sezonu morsowego w Zaklikowie

stw24.pl18 października 2021
woda-kran

Przerwa w dostawie wody

stw24.pl18 października 2021

Zmarł ks. Jan Mazur były wikariusz parafii św.Floriana

stw24.pl8 października 2021