W Stalowej Woli

W szkołach będą nowe sale gimnastyczne

W szkołach będą nowe sale gimnastyczne

Władze Stalowej Woli przygotowują szkoły do wprowadzenia nowego systemu oświaty. W kilku placówkach planowane są duże inwestycje polegające m.in. na rozbudowie zaplecza sportowego.

Obecnie trwa przegląd wszystkich budynków oświatowych podlegających pod miasto, czyli szkół podstawowych, gimnazjów, przedszkoli,  zespołów szkół. liceum. Taki przegląd odbywa się zawsze na początku roku.
– W marcu przedstawię bilans i propozycje prac remontowych, które będą wykonywane. Oczywiście nie jesteśmy w stanie wykonać wszystkiego w jednym roku. Obecnie mamy szczególne zadania, ponieważ dostosowujemy nasz system oświaty do nowej reformy. To będzie wymagało dodatkowych nakładów. Nie tylko podejmujemy decyzje ustrojowe, jeśli chodzi o oświatę, ale również majątkowe, tak aby zapewnić odpowiednie funkcjonowanie oświaty od 1 września – zaznaczał prezydent Lucjusz Nadbereżeny podczas ostatniej sesji Rady Miasta.
Wtedy to radni zabezpieczyli dodatkowe środki w budżecie na pierwsze prace, czyli na wykonanie placu zabaw, siłowni terenowej oraz części ogrodu przy gimnazjum nr 2 przy ul. Mickiewicza. Placówka ta od września będzie przekształcona w szkołę podstawową nr 2.
Jak zaznaczał prezydent jest to ważna informacja dla wszystkich rodziców, daje im pewność,  że samorząd miasta, który zdecydował o tym, że tam zostanie powołana szkoła podstawowa, jednocześnie inwestuje w to miejsce. W tej placówce będą też prowadzone prace wewnątrz budynku. Ma powstać świetlica oraz dwie sale gimnastyczne z siłownią, będą także modernizowane  sal lekcyjnych dla najmłodszych uczniów.

W planach są kolejne inwestycje szkołach głównie w PSP nr 3  przy ul. Wyszyńskiego, PSP nr 7 przy ul. Okulickiego oraz w ZSO nr 2 przy ul. Wojska Polskiego.

W PSP 3 musi przejść zasadniczą modernizację, nie ma tam szatni. Remontu wymaga też sala gimnastyczna, prace te będą robione w tym roku. W tym roku także zostaną też zlecone projekty techniczne rozbudowy szkoły poprzez dobudowanie dużej sali gimnastycznej wraz z zapleczem szatniowym.  O dofinansowanie tej inwestycji miasto będzie ubiegało się w Ministerstwie Sportu.
Również zaplecza sportowego brakuje w PSP 7 brakuje dużego zaplecza sportowego, w tej szkole zakres prac będzie już mniejszy
W tym roku miasto także będzie starło się o  pieniądze z ministerstwa na dofinansowanie  rozbudowy sali gimnastycznej przy ZSO nr 2 i przy ZSO nr 1 przy ul. Energetyków. W tych obiektach zaplecze sportowe wymaga pewnego remontu.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021