W Stalowej Woli

W szkołach będzie cieplej i taniej

W szkołach będzie cieplej i taniej

W tym roku Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli planuje kilka poważnych inwestycji jeśli chodzi o szkoły. Zadania te mają zmniejszyć koszty utrzymania tych obiektów, poprawić komfort ich użytkowania, a także ich estetykę. Część z nich od lat nie była remontowana. W planach są także nowe obiekty sportowe.

Jeśli chodzi o termomodernizację, to starostwo planuje realizację dwuletniego projektu, który będzie kosztował około 8,5 mln zł. Mają być modernizowane następujące placówki:
ZSP nr 1 przy ul. Hutniczej, ZSP nr 3 przy ul. Polnej, Centrum Edukacji Zawodowej przy ul. Kwiatkowskiego, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego przy ul. Hutniczej. Również Zespół Szkół nr 6 Specjalnych ma być termomodernizowany, ale już z innego projektu.
Jak zaznacza starosta Janusz Zarzeczny, chciałby, aby w pierwszej kolejności były modernizowany ZSP nr 1 oraz CKZiODiD, z uwagi na bardzo zły stan tych obiektów, a w dalszej kolejności CEZ oraz ZSP nr 3.

Zaś jeśli chodzi o bazę sportową, to planowana jest budowa boiska do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej z oświetleniem przy LO im. KEN przy ul. Staszica, natomiast przy ZSP nr 2 przy ul. 1 Sierpnia orlik lekkoatletyczny. W planach jest też wykonanie projektu  budowy boiska przy ZSP nr 1.  Natomiast przy szkole specjalnej powstanie plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Wycieczka autobusowa – „Bliskie spotkania z architekturą”

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021