Kronika Policyjna

W trosce o życie bezdomnych

W trosce o życie bezdomnych

Każdego dnia policjanci ze stalowowolskiej komendy podejmują interwencje wobec osób bezdomnych lub będących pod wpływem alkoholu, które znajdują się w okolicznościach realnie zagrażających ich życiu. Wczoraj przed wychłodzeniem uratowali dwóch mężczyzn. Jeden z nich trafił do schroniska, a drugi noc spędził w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

Tuż przed godz. 18, do oficera dyżurnego stalowowolskiej komendy dotarła informacja o mężczyźnie błąkającym się w rejonie placówek handlowych przy ulicy Okulickiego. Policjanci znaleźli tego człowieka. Był to 69-letni bezdomny. Powiedział policjantom, że jest mu zimno i nie ma gdzie się ogrzać. Funkcjonariusze zaproponowali podwiezienie do schroniska, a on przystał na oferowaną pomoc.

Do podobnej interwencji doszło około godz. 20 w Stalowej Woli na ulicy Poniatowskiego. Policjanci zastali tam kompletnie pijanego mężczyznę. Po wylegitymowaniu funkcjonariusze ustalili, że to 52-letni bezdomny. Nie mógł ustać na nogach i trudno z nim było nawiązać kontakt. Policjanci przewieźli go do komendy. Badanie wykazało w jego organizmie 3,19 promila alkoholu. Został zatrzymany w policyjnych pomieszczeniach do wytrzeźwienia.

Policjanci każdego dnia sprawdzają miejsce przebywania bezdomnych. Tych, którzy nie chcą skorzystać z oferowanej pomocy uświadamiają, jak niebezpieczne dla życia i zdrowia jest przebywanie podczas niskich temperatur w miejscach nieogrzewanych, czy też niewłaściwe obchodzenie się z ogniem przy próbach ogrzania się. Bezdomni otrzymują również informacje, gdzie w razie potrzeby taką pomoc można uzyskać, gdzie można się bezpiecznie przespać, ogrzać, zjeść, czy też zmienić odzież.

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców naszego regionu o informowanie Policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która siedzi na przystanku, w parku, a także będącej pod wpływem alkoholu lub znajdującej się w podobnej sytuacji, mogącej spowodować wychłodzenie organizmu.

Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie. Wystarczy, że w takim przypadku zareagujemy i powiadomimy odpowiednie służby.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Niska

stw24.pl24 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

stw24.pl23 marca 2021

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez drzewo

stw24.pl23 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

stw24.pl22 marca 2021

19-latek odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu i jazdę pod wpływem

stw24.pl19 marca 2021

Akcja policyjna “Na Drodze -Patrz i Słuchaj”

stw24.pl19 marca 2021