W Stalowej Woli

W tym “kąciku” przedmioty od razu znajdują właścicieli

W tym “kąciku” przedmioty od razu znajdują właścicieli

Robisz porządki przed świętami, masz wiele niepotrzebnych, a dobrych rzeczy, które mogą się przydać innym. Nie wyrzucaj ich, ale przynieś do Kącika Rzeczy Używanych, który prowadzi Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli. Pozostawione przedmioty od razu znajdują nowych właścicieli. Punkt ten mieści się przy ul. COP.
Kącik został uruchomiony w maju tego roku i okazuje się, że taki punkt jest bardzo potrzebny, o czym świadczy to, że pozostawione przedmioty znajdują nowych właścicieli. A ponadto, jeśli ktoś ma rzeczy, których nie używa, a jednak szkoda mu jest je wyrzucić na śmietnik, do oddając tu wie, że komuś się przydadzą.

– Zapraszamy do odwiedzania naszego lokalnego punktu. Czasem to, co jednych już nie cieszy, innym może sprawić olbrzymią radość. Okres przedświąteczny to czas remontów, porządków w domach i mieszkaniach. Zamiast wyrzucać stare meble i sprzęty, podarujmy je innym. Dla mieszkańców, którzy mają problem z transportem oferujemy możliwość odbioru urządzeń spod domu. Po uprzednim zgłoszeniu i umówieniu się pracownicy naszego zakładu zabiorą te przedmioty czy urządzenia i oddadzą do kącika – zachęca Anna Pasztaleniec, prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego.

Na bezpłatny odbiór sprzętów można umówić się telefonicznie, dzwoniąc pod numer 15 642 62 36. Przy czym zgłoszeniu nie podlegają rzeczy wielkogabarytowe jak wersalki, meble. To dlatego, że MZK odbiera je pojazdem typu melex, który większych ładunków nie przewiezie. Dlatego też duże przedmioty trzeba dowieźć własnym transportem.
Od pocztu funkcjonowania tego punktu mieszkańcy przywieźli ponad 200 przedmiotów. – Były to głównie meble i sprzęt AGD, takie jak miksery, mikrofalówki, czajniki. W okresie wakacyjnym trafiło tam sporo walizek, dziecięce foteliki, rowerki, zabawki. Wszystko to błyskawicznie znalazło nowych właścicieli. Warto więc oddać zbywające nam przedmioty, bo widać, że chętnych na towar „z drugiej ręki” nie brakuje – przekonuje prezes MZK.

Kącik funkcjonuje na zasadzie bezpłatnego przykazywania i odbierania przedmiotów. Oddający jak i nabywcy wypełniają jedynie dokument nieodpłatnego oddania, czy odebrania danej rzeczy.
W przypadku, gdy przedmiot w ciągu trzech miesięcy nie znajdzie właściciela, to trafia do strefy odpadów i jest właściwie zagospodarowany.
Co można oddać do tego punktu? Przedmioty sprawne, nieuszkodzone, czyste, w dobrym stanie technicznym, niestwarzające zagrożenia dla użytkowników, takie jak: krzesła, tapczany, stoły, taborety, sofy, doniczki, zabawki, rowery, wyroby ceramiczne i szklane. Mogą to być także urządzenia elektroniczne i elektryczne, odkurzacze, wiertarki, kosiarki, a także sprzęt RTV i AGD.

Kącik Rzeczy Używanych zlokalizowany jest przy ul. COP 38, tam gdzie mieści się Rupieciarnia 2. Oba punkty są czynne od wtorku do piątku w godz. 10.00 – 18.00, a w soboty w godz. 8.00 – 16.00.
Joanna Piechuta
Fot. MZK

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021

Od 27 marca zmiany w obostrzeniach – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie…

stw24.pl25 marca 2021

Najwyżsi rangą Dowódcy Polskiej Armii z wizytą w HSW

stw24.pl24 marca 2021

Testy na koronawirusa w szpitalu w nowym punkcie

stw24.pl24 marca 2021