W Stalowej Woli

W tym “kąciku” przedmioty od razu znajdują właścicieli

W tym “kąciku” przedmioty od razu znajdują właścicieli

Robisz porządki przed świętami, masz wiele niepotrzebnych, a dobrych rzeczy, które mogą się przydać innym. Nie wyrzucaj ich, ale przynieś do Kącika Rzeczy Używanych, który prowadzi Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli. Pozostawione przedmioty od razu znajdują nowych właścicieli. Punkt ten mieści się przy ul. COP.
Kącik został uruchomiony w maju tego roku i okazuje się, że taki punkt jest bardzo potrzebny, o czym świadczy to, że pozostawione przedmioty znajdują nowych właścicieli. A ponadto, jeśli ktoś ma rzeczy, których nie używa, a jednak szkoda mu jest je wyrzucić na śmietnik, do oddając tu wie, że komuś się przydadzą.

– Zapraszamy do odwiedzania naszego lokalnego punktu. Czasem to, co jednych już nie cieszy, innym może sprawić olbrzymią radość. Okres przedświąteczny to czas remontów, porządków w domach i mieszkaniach. Zamiast wyrzucać stare meble i sprzęty, podarujmy je innym. Dla mieszkańców, którzy mają problem z transportem oferujemy możliwość odbioru urządzeń spod domu. Po uprzednim zgłoszeniu i umówieniu się pracownicy naszego zakładu zabiorą te przedmioty czy urządzenia i oddadzą do kącika – zachęca Anna Pasztaleniec, prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego.

Na bezpłatny odbiór sprzętów można umówić się telefonicznie, dzwoniąc pod numer 15 642 62 36. Przy czym zgłoszeniu nie podlegają rzeczy wielkogabarytowe jak wersalki, meble. To dlatego, że MZK odbiera je pojazdem typu melex, który większych ładunków nie przewiezie. Dlatego też duże przedmioty trzeba dowieźć własnym transportem.
Od pocztu funkcjonowania tego punktu mieszkańcy przywieźli ponad 200 przedmiotów. – Były to głównie meble i sprzęt AGD, takie jak miksery, mikrofalówki, czajniki. W okresie wakacyjnym trafiło tam sporo walizek, dziecięce foteliki, rowerki, zabawki. Wszystko to błyskawicznie znalazło nowych właścicieli. Warto więc oddać zbywające nam przedmioty, bo widać, że chętnych na towar „z drugiej ręki” nie brakuje – przekonuje prezes MZK.

Kącik funkcjonuje na zasadzie bezpłatnego przykazywania i odbierania przedmiotów. Oddający jak i nabywcy wypełniają jedynie dokument nieodpłatnego oddania, czy odebrania danej rzeczy.
W przypadku, gdy przedmiot w ciągu trzech miesięcy nie znajdzie właściciela, to trafia do strefy odpadów i jest właściwie zagospodarowany.
Co można oddać do tego punktu? Przedmioty sprawne, nieuszkodzone, czyste, w dobrym stanie technicznym, niestwarzające zagrożenia dla użytkowników, takie jak: krzesła, tapczany, stoły, taborety, sofy, doniczki, zabawki, rowery, wyroby ceramiczne i szklane. Mogą to być także urządzenia elektroniczne i elektryczne, odkurzacze, wiertarki, kosiarki, a także sprzęt RTV i AGD.

Kącik Rzeczy Używanych zlokalizowany jest przy ul. COP 38, tam gdzie mieści się Rupieciarnia 2. Oba punkty są czynne od wtorku do piątku w godz. 10.00 – 18.00, a w soboty w godz. 8.00 – 16.00.
Joanna Piechuta
Fot. MZK

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021