kultura i rozrywka

Wakacje w bibliotece – online

Wakacje w bibliotece – online

Ze względu na wytyczne epidemiczne, w tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli będzie prowadzić zajęcia dla dzieci „Wakacje w bibliotece” online. Startujemy od wtorku, 7 lipca. Co MBP przygotowała na pierwszy miesiąc wakacji dla swoich młodych czytelników?

Zaczynamy spotkaniem autorskim – wyjątkowo – na świeżym powietrzu. 7 lipca gościem dzieci, które zjawią się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli będzie pisarka Renata Piątkowska. Zajęcia z laureatką Orderu Uśmiechu, która niejednokrotnie gościła w stalowowolskiej MBP będą plenerowe – przed obiektem MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, a rozpoczną się o godzinie 17.00. Temat spotkania – „To się nie mieście w głowie” – Spotkanie ma charakter otwarty, międzypokoleniowy. Zapraszamy zarówno dzieci, młodzież oraz ich rodziców i opiekunów. Pamiętajmy jednak o środkach ostrożności – zachowaniu dystansu społecznego wobec innych uczestników, a także o maseczkach – zapraszają bibliotekarze z MBP. Renacie Piątkowskiej będzie towarzyszyć lektorka Malwina Kożurno. To w jej interpretacji usłyszymy fragmenty książek autorki. Podczas spotkania w MBP każdy chętny będzie mógł kupić książkę Renaty Piątkowskiej i poprosić pisarkę o autograf.

Ponadto, w ramach zajęć „Wakacje z biblioteką 2020” Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała dla dzieci cykl krótkich filmików w oparciu o książki Astrid Lindgren o przygodach Pippi Pończoszanki. Tytułowa bohaterka powieści Astrid Lindgren to zwariowana i rezolutna dziewczynka, która przeżywa niesamowite przygody. I Wy również możecie wraz z Pippi wymyślać i przeżywać swoje przygody! Bohaterami naszych nagrań są Pippi Pończoszanka oraz jej wierny towarzysz – małpka Pan Nilsson.

Zajęcia online będą odbywały się co wtorek. 14 lipca na swoim Facebooku i kanale You Tube MBP wyemituje filmik „Pippi wchodzi na pokład”, który pokazuje, jak w łatwy i szybki sposób, można wykonać papierowe statki, które posłużą wam do zabawy.

21 lipca to filmik pt. „Zgaduj-zgadula”. Kolejne spotkanie z Pippi i Panem Nilssonem to propozycja zabawy w małe arcydzieła. Nasi bohaterowie pokazuję, jak przy pomocy kartki, tuszu lub farby i naszych palców można wyczarować w domu rozmaite zwierzęta, stworki, przedmioty itp. Inspiracją była tutaj książka Marion Deuchars „Arcypalce”, w której autorka pokazuje, że za sprawą naszych palców mogą powstać prawdziwe dzieła sztuki. To świetna zabawa dla dzieci, ich rodzeństwa, ale także i dla rodziców!

Od 28 lipca obejrzeć będzie można z kolei filmik „Zabawy z Pippi”. Tym razem Pippi i Pan Nilsson w zabawny sposób pokazują, w co się można bawić w domu. Jest to propozycja dawnych gier i zabaw ruchowych dla dzieci i młodzieży, kiedy nie było jeszcze komputerów i smartfonów. Tak naprawdę nie wiele potrzeba, by się dobrze bawić. Wystarczy parę kapsli czy skakanka.

Propozycje dla dzieci na sierpień biblioteka przedstawi pod koniec lipca.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Moje Miasto Przyszłości – Stalowa Wola 2050”

stw24.pl31 lipca 2020

Syreny alarmowe w Gminie Radomyśl n/Sanem

stw24.pl31 lipca 2020

Uwaga! Ważne dla wnioskodawców

stw24.pl31 lipca 2020

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu przy ul. Hutniczej 15

stw24.pl28 lipca 2020

Przerwa w dostawie wody z ujęcia Radomyśl n/Sanem

stw24.pl28 lipca 2020

Pszczele gry i zabawy przed MBP

stw24.pl28 lipca 2020

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl28 lipca 2020

Narodowe Czytanie 2020. Przeczytaj „Balladynę” w MBP

stw24.pl24 lipca 2020

Bezpłatne badania mammograficzne w Pysznicy

stw24.pl22 lipca 2020