kultura i rozrywka

Wakacyjny konkurs fotograficzny

Wakacyjny konkurs fotograficzny

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zachęca swoich czytelników do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym „Czytanie w podróży – czytanie świata”, organizowanym przez Fundację im. Zbigniewa Herberta. Inspiracją konkursu jest twórczość Herberta. Nagrodami w konkursie są iPhone 6, aparat cyfrowy oraz tomy poezji oraz prozy Zbigniewa Herberta.

Wakacje to okres podróży i wolnego czasu, który można wypełnić dobrą lekturą. Co czytamy w podróży? Rozkłady jazdy, przewodniki, książki, które zabraliśmy ze sobą? Czy może krajobrazy, miejsca, spotkanych ludzi? I w jaki sposób czytamy, będąc w podróży? Uważnie, intensywnie, z pasją? Czy – przeciwnie – od niechcenia, leniwie, niedbale? Czy czytanie bywa podróżą? Czy w podróży – przez świat, przez życie – można obyć się bez czytania? Czy bycie w podróży do czytania zachęca? A może sama podróż jest formą lektury?

Fundacja im. Zbigniewa Herberta zaprasza do fotograficznej odpowiedzi na te i podobne pytania, jakie stawia przed nami twórczość Zbigniewa Herberta. Inspiracją dla uczestników są podróżne wiersze Poety: Obłoki nad Ferrarą, Podróż do Krakowa, Głos.
Do udziału w konkursie Fundacja zaprasza wszystkich zainteresowanych fotografią i twórczością Zbigniewa Herberta, podróżników – czytelników z aparatem w dłoni, uważnych obserwatorów zmieniającego się krajobrazu, miłośników niebanalnych ujęć z podróży. Szczególnie zaś zaprasza młodzież szkolną.
By wziąć udział w konkursie, należy w terminie od 14 czerwca do 7 września 2015 roku nadesłać wykonane przez siebie zdjęcie z podróży na adres mailowy pan.cogito@fundacjaherberta.com lub zamieścić je w komentarzu pod postem konkursowym na profilu Herbert. Pan Cogito na Facebooku. Zdjęcie powinno być zapisane w formacie .jpg, .jpeg lub .png.

Nagrodami w konkursie są: tomy poezji oraz prozy Zbigniewa Herberta oraz iPhone 6 i aparat cyfrowy.
Szczegółowe informacje o konkursie na stronie internetowej Fundacji (na której dostępny jest również regulamin konkursu). http://www.fundacjaherberta.com/aktualnosci/item/455
Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sponsorem nagród jest firma RTV EURO AGD. Partnerami konkursu są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W razie pytań lub jakichkolwiek wątpliwości – kontakt mailowy na adres m.chrzczonowicz@fundacjaherberta.com lub pan.cogito@fundacjahertberta.com

herbert-a2-do-finalnej-akceptacji

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Same sukcesy Zespołu Tanecznego “KIK” z Pysznicy

stw24.pl10 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl1 czerwca 2021

Parking przy MOSiR otwarty

stw24.pl1 czerwca 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w okolicach miasta

stw24.pl1 czerwca 2021

Rowery od Huty dla wychowanków Domu Dziecka

stw24.pl31 maja 2021