kultura i rozrywka

Wakacyjny rozkład jazdy w stalowowolskim Muzeum

Wakacyjny rozkład jazdy w stalowowolskim Muzeum

 

Z myślą o tych, którzy wakacje spędzają w miejscu zamieszkania, oraz o tych, którzy przyjadą do Stalowej Woli, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli przygotowało ciekawy program, na który składają się rozmaite aktywności. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – i młodszy, i starszy.

Lato dla Seniora

Już w środę 7 lipca rusza seria spotkań na muzealnych wystawach pn. Lato dla Seniora. To oprowadzania dedykowane osobom starszym, które chciałyby w ciekawy sposób spędzić wolny czas. Będzie to okazja do posłuchania muzealnego przewodnika, ale i podzielania się własną wiedzą czy udziału w dyskusji na ekspozycji. By wyjść naprzeciw potrzebom seniorów i ułatwić im udział w spotkaniu, przygotowane zostaną krzesła oraz woda do picia. Oprowadzania te będą się odbywały w co drugą środę o godz. 10.00; to dni: 7, 14, 21 lipca i 18 sierpnia. Wstęp wolny.

Kreatywne rodzinne czwartki

W letnim programie znalazło się także zaproszenie dla rodzin z dziećmi do udziału w zajęciach przewidzianych w czwartkowe popołudnia. 22 i 29 lipca oraz 12 sierpnia o godz. 15.00 na wystawach odbędą się spotkania złożone ze zwiedzania wystawy z przewodnikiem i części warsztatowej. Wszystkie zajęcia połączy motyw przyrody i więzi człowieka z naturą. Czekają aktywności z wykorzystaniem roślin i innych naturalnych materiałów.

Wakacje z duchami historii

Na wszystkich lubiących łączyć aktywny wypoczynek z dawką wiedzy czekają historyczne wycieczki po mieście. To cykl specjalnych letnich spacerów dla małych i dużych. Wycieczki odbędą się w cztery kolejne wakacyjne niedziele: 11, 18 i 25 lipca oraz 1 sierpnia. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Wstęp wolny. Zapisy pod nr tel. 15 842 00 42.

Plenerowa Szkoła Letnia

Dla pasjonatów rysunku i malarstwa chcących rozwijać swoje umiejętności i nabywać nowe Muzeum przygotowało nie lada gratkę – serię zajęć w ramach Plenerowej Szkoły Letniej. To wakacyjna odsłona Szkoły Rysunku i Malarstwa Karpiński. Planowane zajęcia będą się odbywały w plenerze, w ciekawych i urokliwych miejscach na osiedlach Rozwadów i Charzewice. Program obejmuje wiele podstawowych zagadnień, jak perspektywa, weduta, pejzaż, detal architektoniczny i wiele innych.

Letnia scena w Muzeum

W tegorocznym wakacyjnym programie znalazła się również dobrze znana odbiorcom formuła letniej sceny. To połączenie różnych aktywności na wystawach z tematycznymi mini koncertami. Letnia scena w Muzeum rusza 8 sierpnia. Wstęp wolny.

Dla grup

Muzeum serdecznie zaprasza również grupy zorganizowane, by w swoich planach wakacyjnych wyjść i aktywności uwzględniły również odwiedzenie wystaw i zaplanowanie wycieczki pod opieką muzealnego przewodnika. W te wakacje specjalna letnia oferta biletowa.

W czasie wakacji w Muzeum dostępne będą:

  • wystawy czasowe: „Pierwotna Puszcza Sandomierska”, „Podróż do Japonii”, „Sansara Nepal”;
  • wystawy stałe: „Stacja Rozwadów. Między Lwowem a Krakowem”, „Alfons Karpiński. Ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli”;
  • wystawy plenerowe: „Rozwadów – podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta”, „Zielone, żółte… stalowe. Wyroby Zakładów Południowych i Huty Stalowa Wola, „Galeria przez dotyk”.

Zapraszamy do spędzenia kulturalnych wakacji wspólnie z Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

Dokładny program Lata w Muzeum i szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej www.muzeum.stalowawola.pl oraz pod numerami 15 844 85 56, 15 842 02 07 i 797 120 229.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021