W Stalowej Woli

WALKA NA ARGUMENTY CZY INTERNETOWY HEJT?

WALKA NA ARGUMENTY CZY INTERNETOWY HEJT?

W kampanii wyborczej do samorządów już wszystko wiadomo. Znane są numery list, wiadomo kto i gdzie kandyduje. Zagadką jest jaką taktykę w kampanii wybrały komitety wyborcze oraz kandydaci i ich sztaby.

Tradycyjnie największe emocje budzą bezpośrednie wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów. W Stalowej Woli jest tylko dwóch kandydatów na prezydenta i ich rywalizacja rozstrzygnie się w pierwszej turze. W odróżnieniu od Tarnobrzega i Niska prezydencka kampania do tej pory była słabo widoczna ponieważ nie było banerów i plakatów. Kandydaci i ich zwolennicy i przeciwnicy nie darowali sobie lekkich klapsów i mocnych kopniaków w internecie.

To już na pewno moment, żeby Lucjusz Nadbereżny i Andrzej Szymonik stanęli w oko w oko i wymienili swoje argumenty. Miejmy nadzieję, że żaden z konkurentów nie będzie się migał i nie wystraszy się bezpośredniego starcia. Wymaga tego sytuacja i wyborcy.

Urzędujący prezydent powinien udowodnić, że jego kadencja była bardzo udana, a różne zarzuty nie mają oparcia w faktach. Pretendent do urzędu prezydenta powinien rzeczowo wykazać, że ostatnie cztery lata, to dla Stalowej Woli stracony czas. Dobrze byłoby, żeby debata kandydatów nie była pyskówką, ale dżentelmeńską walką na argumenty, a dla widzów i słuchaczy dobrą szkołą demokracji.

Nasz portal jest gotowy do przeprowadzenia takiej debaty. Mamy w tym doświadczenie, gdyż realizowaliśmy już debatę kandydatom na posłów w 2015 roku. Zapraszamy do tego wszystkie zainteresowane media. Chodzi nam o udostępnienie debaty kandydatów na prezydenta jak największej liczbie mieszkańców. Żadna ze stron nie zarzuciła nam stronniczości, prób manipulacji czy braku technicznej sprawności. Chętnie będziemy pośredniczyć w rozmowach i ustaleniu zasad na których będzie odbywać się debata.

Miejmy nadzieję, że obaj kandydaci i ich zaplecze rozumieją, że odmowa udziału w debacie stawia ich na zdecydowanie gorszej pozycji. Przypomnijmy, że w minionych wyborach kandydat, który unikał udziału w debacie przegrywał wybory

Marcin Swobodny 

12 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

stw24.pl18 października 2021

Usuwają awarię na osiedlu Rozwadów

stw24.pl18 października 2021