W Stalowej Woli

Wandale będą pod czujnym okiem kamer

Wandale będą pod czujnym okiem kamer

Na problem dotyczący różnych aktów wandalizmów, związanych z niszczeniem mienia publicznego w Stalowej Woli, zwracali uwagę podczas sesji radni Miejskiej Rady Seniorów. Incydenty te będą mogły być ukrócone, a sprawcy zidentyfikowani dzięki monitoringowi miejskiemu, nad którym trwają prace.  

Jak zauważał obecny na sesji prezydent Lucjusz Nadbereżny, często są to dewastacje złośliwe, nasilone szczególnie w weekendy. Praktycznie, co drugi weekend są rozbijane szyby w wiatach  przystankowych. Parę tygodni temu kilka wiat jednocześnie zostało zniszczonych.

– W skali całego roku dewastacje powodują, że z budżetu miasta na naprawę, na wstawianie szyb wydajemy kilkaset tysięcy złotych. Pieniądze te też idą na naprawę znaków drogowych, które często są obklejane naklejkami, plakatami. Kosze uliczne już trudniej jest kopnąć i przewrócić, gdyż sukcesywnie wymieniamy je na betonowe. Trudno jest walczyć z tymi, którzy dewastują, gdyż policja nie może być wszędzie.  Dlatego konieczne jest stworzenie systemu monitoringu wizyjnego w mieście. To w stu procentach nie rozwiąże problemu, ale będzie elementem prewencji, wpływającym na świadomość sprawców, a ponadto będzie zabezpieczać materiał dowodowy – mówił prezydent.

Zaznaczał,  że do tej inwestycji miasto przygotowuje się od początku kadencji. W ubiegłym roku rozpoczęły się pierwsze prace  dotyczące budowy sieci szerokopasmowej pomiędzy wszystkimi 37 jednostkami miasta. Obecnie prace te się kończą pomiędzy jednostkami jest budowany kanał teletechniczny ze światłowodem, co powoli na szybkie i bezpieczne przesyłanie danych. Ponadto każda szkoła i przedszkole mają już monitoring. To będzie połączenie systemów, które są już na mieście, ale żaden z nich nie działa spójnie.

  – Naszym celem jest, by wszystkie budynki miejskie były w jednym systemie,  by móc monitorować to, co się dzieje wokół tych obiektów. Na najbliższej sesji rada miejska będzie podejmować  uchwałę o zabezpieczenie dodatkowych środków na rozbudowę sieci  szerokopasmowej i na projekt wykonania monitoringu wizyjnego na terenie miasta. W tym roku w planach jest zbudowanie całej sieci podziemnej, a w przyszłym roku wdrożenie funkcjonowania tego systemu – wyjaśniał Lucjusz Nadbereżny.

Ponadto zostanie wykonane połączenie światłowodów do przystanków komunikacji miejskiej. To ma na celu połączanie tablic, które będą wyświetlać informacje o najbliższym odjeżdżającym autobusie. Do wiat będzie doprowadzony także internet, dzięki czemu będzie bezpłatne wi-fi. Przy przystankach będą również kamery pokazujące nie tylko ich otoczenie, ale także pokazujące drogę.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021